Skoda Roomster 1.4 16V

3.650 €

3.550 €

цената НЕ е фиксна

Карактеристики


Објавено воВозила - Автомобили
Цена3.550 € 3.650 €
ЛокацијаСкопје - Ѓорче Петров
Марка на автомобил Skoda
Модел Roomster
Година 2008
Километража 200.000 km
Стил на каросерија Мал автомобил
Оштетување Без несреќа - accident free
Боја Сина
Моќност (HP) 65
Менувач Рачен
Гориво Плин / Бензин
Регистрација Македонска

Опис на огласот


Се продава Skoda Roomster - одлично фамилијарно и многу економично возило. Го носи најдобриот 16 вентилски 1.4 мотор со фабрички плин, поседува full опрема и е во одлична состојба без никаква маана. Шкодата е домаќински чувана, редовно сервисирана и не е од увоз.
Регистрирана цела година до 05.2023.
Цена 3800 eвра со простор за договор на лице место. Може замена за возило со иста вредност (Seat Leon, Altea или Touran). 

барај огласи за вработување » барај останати огласи »