Гастроном - Продавач на Италијански месни и млечни деликатеси

 • Објавен пред една недела
 • Боттега Дел Густо
 • Активен до 06.07.2022
 • Позиција: Продавач/трговец
 • Локација: Скопје

Боттега дел Густо е фирма специјализирана за увоз и продажба на деликатесни производи од Италија и постои на пазарот една година. Нашата цел е да ја доближиме автентичната италијанска храна до потрошувачите во Македонија.Брендот Боттега Дел Густо успешно се позиционираше на пазарот изминатата година и стана препознатлив по квалитетот на производите и врвната услуга. Вршиме малопродажба и големопродажба на сите производи во нашата специјализирана продавница, лоцирана на ул. Максим Горки бр. 21 во центарот на Скопје.

Бараме нови членови во тимот, продавач на овие Италијански млечни и месни деликатеси и дистрибутер.

Пријави се доколку :

 • Знаеш да ракуваш со машини за сечење месни производи
 • Си љубител на добра храна
 • Зборуваш странски јазик (англиски, италијански) - ќе се смета како предност
 • Сакаш да научиш повеќе за културата и храната на Италија
 • Претходно искуство во подготовка и продажба на сувомеснати производи
 • Ти одговара работа во две смени
 • За дистрибуција возачка дозвола Б категорија

instagram @bdg.skopje

Те очекува многу пријатна работна атмосфера!

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »