Промовирани огласи »

КАЛАБАЛАК е градска кафеана во срцето на Скопје создадена за сите оние кои знаат да уживаат. Голем избор на специјалитети и пријатна атмосфера! За успешно да ги исполни очекувањата на своите гости и да ја понуди најдобрата услуга, константно го проширува својот тим!

Моментално вработува:

ШАНКЕР/КА
КЕЛНЕР/КА
МЕНАЏЕР НА РЕСТОРАН
ГОТВАЧ/КА
ПОМОШНИК ГОТВАЧ/КА - САЛАТЕР/КА
ПИЦА МАЈСТОР/КА
САДОМИЈАЧ/КА
ДОСТАВУВАЧ/КА

Се уште невработени?! Сите останати активни работни позиции можете да ги најдете ТУКА.

Промовирани огласи »

Драго ни е што можеме да објавиме дека Никос Форос, Head of Employer Branding Solutions, Kariera Group ќе ја води нашата претстојна работилница за Employer Branding!

Никос го води одделот Employer Branding Solutions на kariera.gr, најголемиот центар за професионалци во Грција. Пред да се приклучи на kariera.gr, работел како HR Trainer во секторот Learning & Development на Vodafone Грција и како Career Counsellor на Vocational Guidance во најголемиот провајдер во Грција Orientum Career Counsellors. Неодамна, исто така има учествувано како Project Manager на CSR - Coca-Cola 3E, Empowered.

Карти по Early bird цена можете да купите тука https://kariera.mk/events 

За влезници на фактура пишете на [email protected] или јавете се на 077 888 722

Никос е експерт и сертифициран професионалец за Employer Branding. Така, во последните 3 години, заедно со неговиот тим консултираат некои од најголемите работодавци во Грција. Заедно со клиентите тој гради конструктивни решенија за нивниот бренд на различни компоненти за Employer Branding, како што се:

  • Employee Value Proposition Building,
  • Culture Evaluation,
  • Optimization of Career Site,
  • 360° Onboarding Evaluation and transformations of Candidate Experience.

На самата работилница ќе научите како да се задржи работната сила и конкурентноста на атрактивните и квалификувани кандидати. За да се победи во оваа војна, потребно е да се има стратегија за ангажирање и задржување на талентите. Ќе научите како да креирате стимулативна корпоративна култура, и како да креирате понуди на развојни можности и бенефиции што би ги задоволувале потребите на вработените.

Оваа интерактивна работилница ќе ве научи на практични техники за издигнување на вашиот бренд и привлекување на најдобрите кандидати!

Не ја пропуштајте оваа неверојатна можност да ги научите најновите Employer Branding практики.

Купете карти ТУКА за нашата работилница и направете го првиот чекор кон создавање на бренд кој ќе остави вистински впечаток кај вашите идни вработени таленти.

Промовирани огласи »

Од денес на KARIERA.mk можете да ги најдете сите активни огласи за вработување на Либерти!

Либерти Скопје е дел од Либерти Стил Групацијата, глобална компанија за челик и рударство која има 200 производствени капацитети во 10 земји. Компанијата произведува ладно валан челик, поцинкувани котури и плочи, и пластифицирани котури. Фабриката има голем број на производствени процеси, вклучувајќи: линија за Лужење, Тандем, Двостан, Поцинкална и линија за Пластификација.

Воедно како компанија која се стреми кон секојдневен успех и усовршување на своите производи константно е во потрага и усовршување на својот тим!

Моментално како активно е следното работно место:

РЕФЕРЕНТ ЗА СМЕТКОВОДСТВЕНО РАБОТЕЊЕ

Се уште сте невработени?! Сите останати активни работни позиции можете да ги најдете ТУКА!

Промовирани огласи »

Иако веќе неколку години се зборува да се прекине со оваа пракса на поместување на времето сепак таквите најави не се остварија и затоа летното сметање на времето почнува од вечерва поточно од 2 часот по полноч. Тогаш стрелките на часовникот ќе се поместат еден час нанапред и времето ќе се смета како од 03:00 часот.

Летното сметање на времето завршува на 27 октомври во 03:00 часот, така што тогаш со поместување за еден час наназад, времето во 03:00 часот, ќе се смета како 02:00 часот.

Одлуката за воведување на летното сметање на времето е согласно Законот за сметање на времето („Службен весник на Република Македонија“ бр.17/96 и 16/97) и согласно европски директиви, информираше Владата во вторникот.

Повеќе вести...
барај огласи за вработување » барај останати огласи »