Промовирани огласи »

Прочитајте го неделниот хороскоп од 13 мај до 19 мај 2024 година и дознајте што ви кажуваат ѕвездите кога е во прашање вашата кариера. 

Еве како изгледа вашиот кариерен хороскоп:

Овен: Оваа недела ќе биде влијателна за вашата кариера и професионалните цели. Имајте доверба во своите способности и бидете предвидливи во донесувањето на одлуки. Споделувањето на вашите идеи со колегите може да ви помогне да ги постигнете вашите цели. Внимавајте на финансиските ангажмани и избегнувајте ризици. Во приватниот живот, посветете време на блиските и создавање на позитивни меѓусебни односи. Вашата енергија и одлучност може да ве одведат до нови можности и успеси. Важно е да бидете фокусирани и да се фокусирате на целите кои ги имате.

Бик: Оваа недела, Биковите можат да очекуваат емоционална стабилност и поддршка од блиските семејствени и пријателски односи. Имајте доверба во себе и своите способности. Одложете важни одлуки и преговарања за подоцна кога ќе имате подобар преглед на ситуацијата. Посветете време на лични интереси и хобија, што ќе ви помогне да се освежите и наполните со нова енергија. Во работата, бидете стратегични и практични во решавањето на проблеми. Помирете се со можноста за промени и адаптирање на новиот ред на работа. Во љубовниот живот, изразете ги своите чувства и бидете отворени за комуникација со вашето партнерство. Важно е да создавате рамнотежа помеѓу работа и одмор за вашето општа благосостојба.

Близнаци: Оваа недела ќе биде време за активна комуникација и нови запознавања. Вашиот шарм и интелигенција ќе бидат во центарот на вниманието, па искористете го ова за да ги проширите вашите хоризонти. Во работата, бидете флексибилни и отворени за соработка со колегите. Вашата креативност може да биде од корист во решавањето на проблеми. Избегнувајте да се претерува со обврски и потрудете се  да го одржите балансот помеѓу работа и одмор. Во љубовниот живот, изразете ги  своите чувства и бидете отворени за нови и интересни искуства. Имајте разбирање за потребите на вашето партнерство и посветете време за развој на здрави и стабилни односи. Важно е да го цените времето што го поминувате со оние кои ви се најблиски.

Рак: Оваа недела ќе биде време за фокусирање на вашите емоции и односи со блиските. Посветете време на семејството и пријателите и изразете љубов и поддршка кон нив. Во работата, бидете внимателни на деталите  и презентацијата на вашите идеи. Вашата интуиција може да ви помогне да ги пребродите  пречките на патот кон успехот. Имајте доверба во своите способности и бидете отворени за колаборација со колегите. Во љубовниот живот, изразете  ги своите чувства и бидете искрени во комуникацијата со вашето партнерство. Посветете време за романтични моменти и за изградба на појака врска. Важно е да го одржите балансот помеѓу личниот  и професионалниот ангажман за вашета општа благосостојба.

Лав: Оваа недела, Лавовите ќе блескаат во својата креативност и самоувереност. Вашиот шарм и харизма ќе бидат на врвот, па искористете го ова за да ги остварите своите цели. Во работата, бидете водечки и иницијативни, но и имајте разбирање за потребите на вашите колеги. Соработката може да ви донесе големи успеси и признание. Вложете време и енергија во проекти кои ги имате во план, и бидете стратегични во своите дејства. Во љубовниот живот, изразете ги своите чувства и посветете се на вашето партнерство. Имајте време за романтични моменти и за поглед кон заедничката иднина. Важно е да го одржите балансот помеѓу личниот и професионалниот ангажман за вашета општа благосостојба.

Девица: Оваа недела ќе бидете во центарот на вниманието во вашето лично и професионално окружување Вашата педантичност и преданост ќе ви помогнат да ги постигнете вашите цели со успех. Бидете организирани и фокусирани во работата, и барајте начини да се подобрите и да напреднете. Имајте доверба во своите способности и бидете подготвени за предизвиците што може да се појават. Во љубовниот живот, изразете ги  своите чувства и бидете отворени за комуникација со вашето партнерство. Имајте разбирање за потребите на вашите најблиски и посветете време за градење на здрави и стабилни односи. Важно е да го одржите балансот помеѓу личниот и професионалниот ангажман за вашета општа благосостојба.

Вага: Оваа недела, Вагите ќе бидат предизвикани да балансираат помеѓу различни аспекти од нивниот живот. Вашата дипломатија и способноста за преговарање ќе бидат на високо ниво, па искористете ги овие квалитети за решавање на конфликти и проблеми. Во работата, бидете стратегични и практични во донесувањето на одлуки. Имајте разбирање за потребите на вашите колеги и бидете отворени за соработка. Во љубовниот живот, посветете време на вашето партнерство и изразете ги  своите чувства. Комуникацијата ќе биде клучна за подобрување на вашите односи, затоа бидете отворени и искрени. Важно е да ги почитувате вашите потреби и да оддадете време за личен одмор и релаксација за вашета  општа благосостојба.

Скорпија: Оваа недела ќе биде време за интензивни емоции и длабоки размислувања. Вашата волја и решителност ќе бидат најсилни, па искористете го ова за да ја постигнете вашата лична и професионална цел. Бидете внимателни во комуникацијата со другите, особено во преговарањата и решавањето на конфликти. Во работата, бидете стратегични и предвидливи, и избегнувајте ризици. Соработката со колегите може да ви помогне да ги пребродите предизвиците и да ги постигнете вашите цели. Во љубовниот живот, изразете ги своите чувства и бидете отворени за интимни разговори со вашиот партнер. Посветете време за градење на доверба и стабилни односи. Важно е да го одржите балансот помеѓу лични и професионални ангажмани за вашата  општа благосостојба.

Стрелец: Оваа недела ќе биде време за истражување  на нови можности и придонесувања со својата енергија и визија. Вашата авантуристичка природа ќе ве наложи  да се изложите на нови искуства, па искористете го ова за да го проширите вашиот хоризонт. Во работата, бидете отворени за нови предизвици и идеи, и барајте начини да ги развивате своите таленти и вештини. Соработката со другите може да ви донесе големи успеси, затоа бидете комуникативни и флексибилни. Во љубовниот живот, бидете спонтани и романтични, и изразете ги  своите чувства на вашиот  партнер. Посветете време за интимни разговори и за градење на здрави и стабилни односи. Важно е да го цените времето што го поминувате со оние кои ви се најблиски.

Јарец: Оваа недела ќе биде време за посветување на личниот раст и развој. Искористете го времето за рефлексија и поставување на нови цели за себе. Вашата преданост и упорност  ќе ви помогнат да ги преодолите предизвиците и да ги постигнете вашите амбиции. Во работата, бидете целосно насочени и фокусирани на задачите пред себе. Имајте стратегија за претходно планирање и бидете предвидливи во донесувањето на одлуки. Вашиот професионален интегритет ќе ви донесе почит и признание од колегите и надредените. Во љубовниот живот, изразете ги  своите чувства и бидете отворени за комуникација со вашето партнерство. Посветете време за разговори и за изградба на здрави и стабилни односи. Важно е да го одржите балансот помеѓу личниот и професионалниот ангажман за вашата  општа благосостојба.

Водолија: Оваа недела ќе биде време за креативност и иновации за Водолијата. Вашиот уметнички и интелектуален потенцијал ќе биде на врвот, па искористете го за да ги изразите своите идеи и визии. Во работата, бидете иновативни и отворени за нови начини на работа. Имајте доверба во своите способности и бидете предвидливи во планирањето на вашите активности. Соработката со колегите може да ви донесе нови перспективи и можности за напредок. Во љубовниот живот, бидете спонтани и изразете  ги своите чувства на партнерот. Имајте време за разговори и за градење на здрави и стабилни односи. Важно е да ги почитувате потребите на вашето партнерство и да работите за заеднички цели.

Риби: Оваа недела ќе биде време за духовен раст и интуитивност за Рибите. Посветете време за размислување, и осврнете се на вашите внатрешни потреби и желби. Вашата интуиција ќе биде на врвот, па искористете ја за да ги направите правилните одлуки. Во работата, бидете креативни и воодушевени за вашите проекти. Имајте доверба во своите идеи и бидете способни да ги изразите пред колегите и надредените. Соработката со другите може да ви донесе нови перспективи и можности за развој. Во љубовниот живот, бидете романтични и изразете ги  своите чувства кон вашиот партнер. Имајте време за интимни разговори и за создавање на доверба и блискост. Важно е да го одржите балансот помеѓу лични и професионални ангажмани за вашата општа  благосостојба.

Промовирани огласи »

Стокомак е ланец на дисконти продавници кој работи по концептот хард-дисконт.

Моментално вработува:

СМЕТКОВОДИТЕЛ/КА
СОРАБОТНИК ЗА ЛОГИСТИКА И ЦАРИНА ВО СЕКТОР УВОЗ
ВОЗАЧ НА КАМИОН
ПРОДАВАЧ/КА - КАСИЕР/КА - ЃОРЧЕ ПЕТРОВ
ПРОДАВАЧ/КА - КАСИЕР/КА - ДРАЧЕВО

Се уште невработени?! Сите останати активни работни места ќе ги најдете ТУКА.

Промовирани огласи »

KARIERA.mk изминатиот викенд честеше кафе во градскиот парк во близина на школка, каде што многу од посетителите се запознаа со најновите продукти на KARIERA.mk, а воедно и MojaKARIERA картичката која нуди многу поволности за вработување. Поради голема зинтересираност ве покануваме на уште една кафе дружба во градскиот парк на 18.05.2024 (сабота) во период од 11:00 до 13:00 часот позади школка.

На нашиот штанд исто така можеше да се информирате за нашите настани кои се одржуваат на 21.05.2024 и 22.05.2024 година.

How to get to #1 on Google search with SEO кој се одржува во хотелот Holiday Inn Skopje на 21.05.2024 год. и Winning the War of Talents: How to Stand out as an Employer кој ќе се одржи во Marriott Hotel, Skopje на 22.05.2024 год.

Доколку сте заинтересирани, карти за настаните можете да набавите ТУКА. 

За влезници на фактура пишете на [email protected]

Ги охрабруваме и покануваме сите претставници на бизнис заедницата да ни се придружат! Се гледаме на 21-ви и 22-ри расположени и спремни за нови знаења и идеи!

Во продолжение дел од атмосферата во градскиот парк:

Промовирани огласи »

KARIERA.mk со гордост најавува уште една ексклузивна работилница на 21.05.2024 која ќе се одржи во хотелот HOLIDAY INN Skopje која ќе отвори и разреши многу прашања околу мега популарната тема - SEO (search engine optimization). 

Купете EARLY BIRD влезница ТУКА.

Предавач на работилницата е Evgeni Yordanov SEO Expert со огромно искуство на темата, кој со многу ентузијазам ќе проба да ги доближи најдобрите практики и до македонската публика!

Со речиси 20 години професионално искуство, Евгени е главен говорник на многу меѓународни настани. Добитник на European Search Awards, тој е сертифициран content marketing professional од Northwestern University’s Medill School of Journalism, кој моментално е во процес на стекнување докторат. 

Евгени има работено на различни високи менаџерски позиции во неколку B2B старт-ап и агенции помагајќи им на брендовите ширум светот како што се Hilton Hotels & Resorts, Bayer, ORIFLAME, BNP Paribas, Jaguar, Efbet, MrBricolage, Foodpanda, John Deere итн. еден од двигателите што ги развива и негува младите претприемачи на Балканот со неговата менторска работа со StartUP Foundation и на настани како што се StartUp Weekend и Rockstart Answers. Тој е професор на DigitalPro, SerpAcad и International Business School. 

Оваа работилница е дизајнирана да им обезбеди на учесниците длабоко разбирање на принципите, стратегиите и најдобрите практики за оптимизација на пребарувачи (SEO). Учесниците ќе научат како да ги оптимизираат своите веб-страници за да ја зголемат видливоста, да го поттикнат органскиот сообраќај и да го подобрат рангирањето на нивните сајтови.

Ги покануваме сите дигитални маркетери, претприемачи и SEO ентузијасти да се здружат и да ги истражат најновите трендови од светот и да научат нови техники за подобро позиционирање на вашите е-продавници и воопшто веб-страници!

Early Bird влезниците веќе во продажба до 15.05.2024!

Повеќе информации на 077 888 722. За влезници на фактура слободно контактирајте не на [email protected]

Се гледаме на 21-ви мај!

Повеќе вести...
барај огласи за вработување » барај останати огласи »