Промовирани огласи »

Ако имате план за ново вработување или пак прегледувате огласи за вработување и размислувате за промена на вашата професија KARIERA.mk е вистинското место каде може да најдете нови отворени работни места кои се актуелни во моментот.

Токму заради тоа би сакале да ве информираме за поголемиот број на компании кои регрутираат во овој период и имаат активни огласи на кои може да се пријавите со испраќање на вашето CV.

Еден од најголемите ланци на ресторани во светот и лидер во начинот на подготовка и послужување на пилешко KFC има отворено три работни позиции и очекува пријавувања на млади и енергични луѓе.

Подготвувачи на месо

Бургер Мајстори

Касиери

JYSK е меѓународен малопродажен ланец кој продава, сè за дома. Со мисија да се даде одлична понуда за секого, JYSK, со потекло од Данска, е една од најбрзо растечките ланци во светот на продавници во рамките на домашното уредување. Успешната бајка на JYSK започна во 1979 година, кога основачот на компанијата и единствен сопственик, претприемачот Ларс Ларсен, ја отвори својата прва продавница во Данска со едноставна идеја, секогаш давајќи им на клиентите голема понуда. Ова и ден денес останува филозофија на компанијата. Денес JYSK групацијата се состои повеќе од 3000 продавници во 51 земји низ светот. Токму сега, имате шанса да се придружите на оваа успешна приказна преку испраќање на вашето CV за позиција АСИСТЕНТ ЗА ПРОДАЖБА на овој ЛИНК.

Уживајќи во извонредната локација во срцето на градот - античката Стара чаршија - ова уникатно одморалиште со 5 ѕвездички во Скопје „Буши ресорт & СПА“ е прекрасно место за работење. СПА центарот на одморалиштето Буши е единствениот од ваков вид во целиот регион. Во моментот имаат отворени слободни работни места за РЕЦЕПЦИОНЕР и РЕЦЕПЦИОНЕР ЗА СПА.

Жито маркети е во потрага по своите нови членови на тимот во неколку сфери од нивното работење

Персонал за продажба (Скопје)

Персонал за продажба (Петровец)

Персонал за продажба (Велес)

Петровец за видео надзор и мониторинг

Повеќе од 1.100 вработени, под брендот А1, се грижат за обезбедување на најдоброто корисничко искуство за над 1.200.000 корисници. Погледнете ги отворените места 

SOX IT EXPERT

SOX EXPERT

LOGISTIC INTERN

CUSTOMER SERVICE INTERN

Доколку ваша пасија се јазиците, тогаш сигурно ќе се пронајдете во огласите кои моментално ги има Big Business Solutions. Потребни се луѓе со познавање на странски јазици и сите огласи може да ги погледнете ТУКА.

Регионалниот телекомуникациски провајдер СофтНЕТ ЕУ има потреба од ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКИ ИНЖЕНЕР ЗА ПРОДАЖБА.

ЗЕГИН ФАРМ е првата приватна  компанија во Република Македонија регистрирана за продажба  на лекови. Како една од најуспешните и најголемите компании кај нас, со најдобра инфраструктура и најголема  дистрибутивна мрежа, секогаш се во потрага по талентирани професионалци кои сакаат да станат дел од нивното професионално семејство. Поради проширување на својот тим, имаат потреба од Фармацевтски техничари и асистенти во продажба низ цела држава.

Маркетите Зендолино исто така би сакале да запознаат нови луѓе заинтересирани за придружување на нивните тимови во Скопје, Струмица, Кочани и Штип на позиција ПРОДАЖЕН ПЕРСОНАЛ.

Никогаш не се откажувајте, вашата замисла за подобро утре е потребно да ја направите уште денес. Разгледај ги сите отворени работни места на на KARIERA.mk

Промовирани огласи »

Завршуваме со уште една работна недела со многу нови објавени слободни работни места за цела држава. Би сакале да издвоиме најразгледувани огласи за оваа недела кои можеби ќе ви се допаднат и вам и ќе одлучите да аплицирате за ново работно место. Уверени сме дека промената започнува тогаш кога ќе одлучите дека е време за промена, затоа не оставајте времето да одминува и да ги пропуштите вашите нови шанси за иднината.

Нема жена која не се восхитува на прекрасниот накит од Pandora, па среќни сме да ви презентираме слободно работно место токму за овој бренд и тоа на две локации во Скопје и Тетово. Денес PANDORA стана еден од најголемите светски брендови за накит, присутна во повеќе од 100 земји на шест континенти. PANDORA дизајнира, произведува и продава рачно доработен и современ накит од високо квалитетни материјали по достапни цени. Повеќе детали за работните обврски и услoви може да прочитата ТУКА.

Grant Thorton е мрежа на независни фирми за осигурување, даночни и советодавни фирми, составена од 56.000 луѓе во 140 земји. Повеќе од 100 години им помагаат на динамичните организации да ги реализираат своите стратешки амбиции. Во моментот отворени 2 огласи 

РЕВИЗОР
РЕВИЗОР практикант


СофтНЕТ е регионален давател на телекомуникациски услуги во приватна сопственост основан во 1996 година. Следејќи ја својата политика на ширење во Југоисточна Европа, СофтНЕТ ја изгради најнапредната IP мрежа и отвори канцеларии во Хрватска, Србија, Босна и Херцеговина, Македонија, Бугарија, Романија и Кина каде што има врвни тимови на професионалци. Денес СофтНЕТ ја управува оваа најмодерна меѓународна мрежа која овозможува високо ниво на гласовни, податочни и дополнителни услуги. Тие се развиени исклучиво за компании на кои им е потребна одлична надворешна и внатрешна конекција. Истовремено имаат и отворено работно место за ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКИ ИНЖЕНЕР ЗА ПРОДАЖБА 

Fashion Group повеќе од 15 години важи за најголема малопродажна модна групација во земјава, а во нејзиното портфолио ќе најдете некои од најголемите светски реномирани брендови како Hugo Boss, Diesel, Guess, Bitsiani, Mango, Springfield, Okaidi, Superdry, Timberland и други. нивната цел од самиот почеток, па сè до денес е да му овозможат на секој клиент да го изгради личниот стил и да експериментира со истиот, одбирајќи ги парчињата на светските брендови. Во моментот имате шанса да се вклучите на нивниот тим преку 3 отворени работни места во Скопје

ОДГОВОРЕН НА МАГАЦИН
МАГАЦИОНЕР
АСИСТЕНТ ВО ПРОДАЖБА

Aгенција РЕЈТИНГ, нуди консултантски услуги засновани на истражување во сите дисциплини, работат во партнерство со клиенти, поставуваат остварливи цели, развиваат отворена комуникација и нудат интерпретација, увид и совет. Како компанија имаат мрежа од 250 професионални и искусни анкетари, супервизори и координатори од сите региони на земјата.
Тимот на Агенцијата се состои од експерти кои работат според светските трендови во истражувачката и комуникациската индустрија. Нивните специјалисти за комуникација работат на бројни изборни кампањи за централните и локалните власти на Балканскиот полуостров, вклучително и Македонија, Косово и Бугарија и нивните напори се клучни за да се влијае врз јавното мислење и да се постигнат општествени промени. Токму оваа компанија е во потрага по СЕНИОР PR МЕНАЏЕР со примамливи услови за работа и убави бенефити за завршените работни обврски.

Толлакс ДОО Скопје во своето портфолио има 18 Продажни објекти М1 Киоск распоредени во централно градско подрачје, Центар, Кисела Вода, Бисер, Универзална Сала,Соборна црква,Драчево, Ѓорче Петров и 1 Поло Супермаркет. Истите се генерален увозник за неколку брендови од тобако и кондисторската индустрија и нудат вработување на повеќе локации во Скопје

Доколку сте љубители на часовници и накит и сакате да работите со брендирани парчиња ја имаме совршената работа токму за Вас! B- watch вработуваат Специјалист за дигитален маркетинг и Асистент за продажба. 

Биг Бизнис Солушнс со 4 активни огласи за вработување поканува нови талентирани луѓе на позиција маркетинг агенти со познавање на неколку странски јазици. Место за напредок, одлична дружба и мотивација за нови успеси. 
Серта ДООЕЛ, како прва компанија во земјата која има добиено ИСО СТАНДАРД сертификати, континурано работи на нови решенија и нови технологии да одржи здрава и чиста средина.
Вредностите на Серта се темелат на грижа за клиентите, вработените и одржување свесна еколошка одговорност низ сите сфери на компанијата. Истите го прошируваат својот тим и имаат отворени огласи за ХИГИЕНИЧАР и АДМИНИСТРАТИВЕН РАБОТНИК.
ЕВН АД Скопје е енергетска компанија која на македонскиот пазар е активна од 2006 година. Дел е од ЕВН АГ Групацијата, водечки европски бренд за услуги во доменот на енергијата и животната средина. ЕВН во изминатите години инвестираше над 360 милиони евра во подобрување на севкупниот квалитет на дистрибуцијата и снабдувањето со електрична енергија, како и корисничките услуги. Доколку сакате да се придружите на врвниот тим можете да аплицирате за отворената позиција СПЕЦИЈАЛИСТ ЗА МАТЕРИЈАЛНО РАБОТЕЊЕ.

Доколку константно сте во акција за пронаоќање на нова работа, задолжително следете не на kariera.mk каде во соработка со компаниите секојдневно се објавуваат преку 50 огласи од различни категории погодни за секој барател на работа.

Промовирани огласи »

Compass Management International е американска компанија со седиште во Куманово која во моментот има 3 отворени работни места. Нудат одлични услови и деталите за секое работно место можете да ги погледнете ТУКА

Најчитаниот дневен весник и еден од најчитаните портали СЛОБОДЕН ПЕЧАТ бара искусни новинари со работно искуство од најмалку 10 години за работа на порталот slobodenpecat.mk.

PANDORA е основана во 1982 година со едноставна идеја: да ги славиме жените, нудејќи им прилика за лично изразување преку нашиот универзум на висококвалитетен и современ накит по достапни цени. Денеска PANDORA стана еден од најголемите светски брендови за накит, присутна во повеќе од 100 земји на шест континенти. PANDORA дизајнира, произведува и продава рачно доработен и современ накит од високо квалитетни материјали по достапни цени. Токму оваа компанија нуди можност за вработување на позиција ПРОДАВАЧ/КАДаути Комерц- А.Д лидер во регионот и пошироко во микродистрибуција на производи за широка потрошувачка. Почетоците на компанијата биле скромни и пред 20 години, а денес функционираат во четири држави во регионот со над 500 вработени. Нивна цел е да се обезбеди конзистентност и подобрување на бизнис перформансите и одржување на постигната позицијата во Македонија, Косово, Црна Гора и Албанија. Истите се во потрага по 

Шофери во Тетово
Шофери во Скопје

Спремачи на роба
Менаџер за увоз-извоз

Ikonë Studio е основано во 2011 година од забавни луѓе со луди идеи, кои се исклучително страствени за својата работа.Неговата цел е развој на кинематографија и производство на ТВ реклами во Косово, фокусирани на млади филмски и меѓународни копродукции.Ikonë Studio се покажа како мост помеѓу Косово и другите земји во смисла на копродукција и производство на услуги, со обезбедување на најсовремена техничка опрема, производство на самото место и надвор од локацијата, кастинг, постпродукција и други услуги.I Всушност моментално Ikonë Studio најголемата компанија за изнајмување на филмска опрема во Косово и професионални филмски услуги. искористете ја можноста и аплицирајте за големиот број на отворени работни места за VIDEO EDITORS.

Agile Pro Solutions со седиште во САД и канцеларии во Скопје, се во потрага по:

Document Control administrator
Financial services sales representative


Аспектус Фарма е иновативна и кооперативна компанија со висок интегритет, што и овозвожува високо квалитетно производство на лекови и воспоставување партнерства со глобалните фармацевтски компании за да обезбеди широк асортиман на производи на пазарите во Русија, Балканот и земјите на Европската Унија. Компанијата е целосно посветена на развојот на нови лекови, обука за креирање на високо квалитетен стручен кадар и посветеност за задоволување на рафинираните потреби на навните клиенти. Издвојуваме огласи кои навистина нудат одлични услови и супер бенефити за сите невработени или пак за оние кои бараат промена на работното место.

Зегин ДОО е првата приватна компанија во нашата држава, регистрирана за продажба на лекови. Како една од најуспешните и најголемите компании кај нас, со најдобра инфраструктура и најголема дистрибутивна мрежа, секогаш се во потрага по талентирани професионалци кои сакаат да станат дел од нивното професионално семејство. За таа цел, имаат отворени работни места со локации низ цела Македонија.

Промовирани огласи »

Оваа недела секако ќе биде запаметена по највисоките температури во нашата држава. За да ја запаметите и по ново вработување, издвојуваме и најжешки огласи од изминатата недела на kariera.mk

Најпрво од IT индустријата издвојуваме слободни работни места во неколку компании

БИЛИВИО е француско-македонска софтверска компанија која во Македонија постои од 2018 година, веќе докажана во областа развој на корпоративни софтверски решенија со голем број клиенти распространети во повеќе од 15 земји ширум светот. Oваа недела се во потрага по: 

Senior Full Stack Net Developer
Middle Ful Stack Net Developer
Junior Full Stack Net Developer

Quipu со седиште во Франкфурт, Германија e IT  компанија за развој на софтвер која обезбедува сеопфатни решенија за банките и финансиските институции. Оваа недела имаат отворено два активни огласи

Net Software Developer
Application Support Coordinator

Aeria Canada Studio Inc. е успешна компанија за развој на мобилни игри и издавач на бесплатни игри за игри (F2P) преку Интернет. Ова недела имат отворен повик за Game Economy designer Mobile F2P Games, и сите детали за апликација на овој оглас можете да ги погледнете ТУКА.

Аxapta Masters нуди 6 различни работни места со одлични услови и бенефити за секој вработен.

Generali Investments е основана во 2008 година под името КД Фондови. Нејзиниот основен бизнис е управувањето со средства, односно остварувањето на финансиски приноси во зависност од структурата на управуваните портфолија. Во февруари 2019 година, Друштвото КД Фондови се приклучи кон Групацијата Generali и во овие рамки ја продолжува својата долга традиција на обезбедување на професионални услуги за управување со средства со нов корпоративен идентитет. На Kariera.mk можете да ги погледнете отворените работни места за

Специјалист за управување со финансиски производи
Лице за усогласување со прописи и правни работи

Hi-Tech Corp. е водечки Европски производител на електронски печатени плочки специјализирани за брзо производство на прототипи и мали и средни волуменски серии на цврсти, флексибилни и крути-флексибилни повеќеслојни плочки. Со посветен тим од околу 200 инженери и техничари и повеќе од 30 години искуство, Hi-Tech е посветен на обезбедување на производи со највисок квалитет за потрошувачите во автомобилската, комуникациската мрежа, потрошувачката и индустриската електроника. Детали за нивниот активен оглас можете да погледнете ТУКА

ВИС Агенција за обезбедување на имот и лица има отворени работни места во повеќе градови низ државата. Потребни се луѓе за физичко и патролно обезбедување и сите детали за слободните места во Скопје, Охрид, Струмица и Штип може да ги прочитате ТУКА

Летото нуди безброј можности, направи го незаборавно и аплицирај за твоето ново работно место на Kariera.mk

Повеќе