Собар/ка

За компанијата: На само неколу минути од реката и од центарот на Скопје, Хотелот вклучува базен со џакузи, ресторан и топло колаче за добредојде. Со погодна локација кадешто централниот дел од Скопје со сите познати туристички... повеќе за компанијата »

Во Хилтон веруваме дека угостителството не е само професија. Тоа е патување кое води до личен развој, раст и откривање на разни заедници и култури. Нашиот тим го сочинуваат извонредни професионалци кои заедно работат да овозможат исклучителни искуства за секој наш гостин. По патот на кој поставуваме стандарди во хотелиерството, нашата визија „да го згрееме светот со топлината на гостопримството“ постојано не мотивира. Ние нудиме многу повеќе од соба за ноќевање. Ние создаваме незаборавни искуства за нашите гости, значајни можности за нашите вработени и позитивно влијаеме во заедницата од која сме дел.

Ако сакате да се придружите на нашето големо семејство, имаме отворени позиции за Вас.

Станете дел од Хилтон во Скопје. DoubleTree by Hilton Skopje вработува:

Собар/ка

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

  • Минимум завршено средно образование
  • Претходно работно искуство  во хигиена или собарка
  • Познавање на англиски јазик​ ќе се смета за предност

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:

  • Вредна и енергична личност
  • Љубезност и педантност, со позитивен став
  • Самоиницијативност и посветеност на работата
  • Способност за тимска работа и работа под притисок​

Компанијата нуди редовни месечни примања, сите додатоци на плата, топол оброк за сите вработени. Сите заинтересирани кандидати може да достават CV на следната адреса:
[најави се за да го видиш е-маилот]

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

Внеси нов оглас

барај огласи за вработување » барај останати огласи »