Хигиеничар/ка

За компанијата: На само неколу минути од реката и од центарот на Скопје, Хотелот вклучува базен со џакузи, ресторан и топло колаче за добредојде. Со погодна локација кадешто централниот дел од Скопје со сите познати туристички... повеќе за компанијата »

Во Хилтон веруваме дека угостителството не е само професија. Тоа е патување кое води до личен развој, раст и откривање на разни заедници и култури. Нашиот тим го сочинуваат извонредни професионалци кои заедно работат да овозможат исклучителни искуства за секој наш гостин. По патот на кој поставуваме стандарди во хотелиерството, нашата визија „да го згрееме светот со топлината на гостопримството“ постојано не мотивира. Ние нудиме многу повеќе од соба за ноќевање. Ние создаваме незаборавни искуства за нашите гости, значајни можности за нашите вработени и позитивно влијаеме во заедницата од која сме дел.

Ако сакате да се придружите на нашето големо семејство, имаме отворени позиции за Вас.

DoubleTree by Hilton Skopje врaботува: 

Хигиеничар/ка

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

  • Основно образование
  • Претходно работно искуство на иста позиција ќе се смета за предност​

ОДГОВОРНОСТИ И ЗАДАЧИ:​

  • Ја одржува хигиената во хотелот
  • Водење евиденција на средствата за одржување на хигиената​

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:​

  • Вредна и одговорна личност
  • Педантност и темелност
  • Позитивен и енергичен пристап кон работата​

Компанијата нуди редовни месечни примања, со сите додатоци на плата и топол оброк за сите вработени. Вашата професионална биографија (CV) можете да ја испратите директно на  [најави се за да го видиш е-маилот]

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

Внеси нов оглас

барај огласи за вработување » барај останати огласи »