Double Tree by Hilton Skopje: Рецепционер/ка

Рецепционер/ка

За компанијата: На само неколу минути од реката и од центарот на Скопје, Хотелот вклучува базен со џакузи, ресторан и топло колаче за добредојде. Со погодна локација кадешто централниот дел од Скопје со сите познати туристички... повеќе за компанијата »

Во Хилтон веруваме дека угостителството не е само професија. Тоа е патување кое води до личен развој, раст и откривање на разни заедници и култури. Нашиот тим го сочинуваат извонредни професионалци кои заедно работат да овозможат исклучителни искуства за секој наш гостин. По патот на кој поставуваме стандарди во хотелиерството, нашата визија „да го згрееме светот со топлината на гостопримството“ постојано не мотивира. Ние нудиме многу повеќе од соба за ноќевање. Ние создаваме незаборавни искуства за нашите гости, значајни можности за нашите вработени и позитивно влијаеме во заедницата од која сме дел.

Ако сакате да се придружите на нашето големо семејство, имаме отворена позиција за Вас.

 

DoubleTree by Hilton Skopje врaботува:

 

Рецепционер/ка

 

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:
 

  • Минимум завршено средно образование
  • Претходно работно искуство од 2 години на иста позиција
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на турски јазик ќе се смета за предност

 

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:
 

  • Комуникативна, одговорна и лојална личност
  • Љубезност и педантност, со позитивен став
  • Професионален однос
  • Способност за индивидуална и тимска работа

 

Вашата професионална биографија (CV) можете да ја испратите преку полето Брза Апликација.

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »