Дипломиран фармацевт и фармацевстки техничар

За компанијата: Ние сме модерна, иновативна, општествено-одговорна компанија која секојдневно се надградува и усовршува како сигурен, проверен и потврден партнер во трговијата на големо со фармацевтски производи во Република... повеќе за компанијата »

Се бара дипломиран фармацевт или фармацевтски техничар за работа во аптека Еурофарм Алумина со положен стручен испит.

Потребни квалификации:

  • ВСС фармацевт
  • ССС фармацевстки техничар
  • Претходно работно искуство
  • Работа со компјутери

Посакувани карактеристики:

  • Развиени комуникациски особини
  • Стручност и елоквентност
  • Одговорност
  • Флескибилност за соработка на широк профил на луѓе
  • Професионален и љубезен однос
  • Позитивен став

Сите заинтересирани кандидати нека ги достават своите CVа на следната е-маил адреса:  [најави се за да го видиш е-маилот] , со назнака за работа во аптека во општина Карпош.

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »