Специјалист за дигитален маркетинг

За компанијата: На само неколу минути од реката и од центарот на Скопје, Хотелот вклучува базен со џакузи, ресторан и топло колаче за добредојде. Со погодна локација кадешто централниот дел од Скопје со сите познати туристички... повеќе за компанијата »

Активни огласи од Double Tree by Hilton Skopje:

Собар/ка - Шанкер/ка - Келнер/ка - Рецепционер/ка во СПА и Фитнес

Ако сакате да се придружите на нашето големо семејство, имаме отворена позиција за Вас.

Специјалист за дигитален маркетинг – 1 позиција

Кандидатот треба да поседува стручно познавање од областа на Дигитален маркетинг и креативен ум со способност за давање на сугестии со цел за постојано подобрување на маркетинг стратегијата, како и одлично познавање на англиски јазик и стручно познавање на Microsoft Office Suite. Понатаму кандидатот е потребно да поседува познавање на алатките Adobe Photoshop, Ilustrotor, InDesign (познавање на Adobe Premiere Pro ќе се смета за предност). Кандидатот треба да поседува креативност и иницијативност како и чувство за естетика и изработка на допадливи решенија,

Одговорностите и задачите ќе вклучуваат:

  • Развивање на маркетинг стратегија во согласност со целите на компанијата
  • Креирање, имплементација и следење на онлајн и офлајн кампањи
  • Креирање и изготвување на кампањи за online реклама (социјални мрежи Facebook, Instagram и веб страна),
  • Обработка на слики и видеа за спроведување на кампањите, и
  • Интерна ефективна комуникација за дефинирање на целите и основните елементи на финалниот дизајн.

Работното време изнесува 40 часа од 9:00 до 17:00 часот секој работен ден.

Износот на платата е компетитивен согласно искуството, знаењето и квалификациите на кандидатот. Само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови ќе бидат поканети на интервју.

Доколку поседувате желба за понатамошно учење и развој, совесност, одговорност и самоиницијативност, високо развиени интерперсонални вештини, Ве покануваме да аплицирате на [најави се за да го видиш е-маилот]

 

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »