Ford Fiesta 1.4 TDCI full oprema, vo odlicna sostojba 2007

3.100 €

3.000 €

цената НЕ е фиксна

Карактеристики


Објавено воВозила - Автомобили
Цена3.000 € 3.100 €
ЛокацијаСкопје - Аеродром
Марка на автомобил Ford
Модел Fiesta
Година 2007
Километража 180.000 km
Стил на каросерија Хечбек
Оштетување Без несреќа - accident free
Боја Црна
Моќност (HP)
Менувач Рачен
Гориво Нафта / Дизел
Регистрација Македонска

Опис на огласот


Се продава Ford Fiesta 1.4 tdci 50 kw градски автомобил. Регистрирана до 12.03.2023.
Со full опрема:
- алуминиумски бандажи
- функционален клима уред
- функционално парно
- нов акумулатор Exide
- нови дизни сменети пред месец дена
- ново подвозје
- нови летни и зимски гуми
- електрика на прозори
- електрика на фарови
- abs кочници
- централно заклучување/отклучување
- резервен клуч
- Radio cd Ford so aux
- редовно сервисирана, сервис Vanco
Колата е во комплетно исправна состојба, можете да проверите каде сакате

дополнителен број за контакт: 070/ 423 147

барај огласи за вработување » барај останати огласи »