Фармацевт - Македонски брод

За компанијата: Ние сме модерна, иновативна, општествено-одговорна компанија која секојдневно се надградува и усовршува како сигурен, проверен и потврден партнер во трговијата на големо со фармацевтски производи во Република... повеќе за компанијата »
 • Објавен пред една недела
 • Еурофарм
 • Активен до 05.10.2022
 • Позиција: Фармацевт/Фармацевтски техничар
 • Локација: Македонски Брод
 • Телефон: 02/3212-700
 • Веб: eurofarm.com.mk/
 • Facebook: eurofarm.apteki

Активни огласи од Еурофарм:

Фармацевт - Струмица - Фармацевт - Ѓорче Петров

Се бара дипломиран фармацевт со лиценца за работа, за аптека во Македонски брод.

Фармацевтската компанија ЕУРО-ФАРМ е основана во средината на 2000-та година, кога во Скопје е отворена првата аптека од ланецот аптеки ЕУРО-ФАРМ. Од тогаш до денес евидентен е постојан подем во развојот и унапредувањето на компанијата. Денес Еуро-фарм е компанија во чии склоп влегуваат 121 аптека ширум Македонија и веледрогерија која е високорангирана според прометот со лекови на територијата на Р.Македонија. Бројот на вработени исто така е во постојан пораст. Во нашата компанија моментално се вработени 520 лица од најразличен профил (280 од нив се дипломирани фармацевти а останатите се фармацевтски техничари и друг технички персонал).
Активно сме вклучени и во подршка на научните и културните настани во Р.Македонија преку подршка на социо-хуманитарни акции и институции.
Во моментов имаме потреба од проширување на својот тим, на позиција:

Фармацевт

Потребни квалификации:

 • ВСС - Фармацевт
 • Претходно работно искуство во аптека ќе се смета како предност
 • Работа со компјутери и одлично познавање на MS Office

Посакувани карактеристики:

 • Развиени комуникациски вештини
 • Стручност и елоквентост
 • Организирана и одговорна личност 
 • Флексибилност за соработка со широк профил на луѓе
 • Професионалионален и љубезен однос кон клиентите, развивање и одржување на добри односи
 • Позитивен став

Доколку сакате да станете дел од тимот на врвни професионалци, 
Ве покануваме да аплицирате.

CV на маил [најави се за да го видиш е-маилот] , со назнака за М.Брод

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »