Менаџер за продажба во музичка продавница

Плата од 45.000 ден. до 120.000 ден.

За компанијата: KRITERIUM MUSIC CENTER е најголемиот музички центар за продажба на музички инструменти. Претставник и застапник за најврвните брендови од областа на музичките инструменти. Поседува изложбен салон, сопствен... повеќе за компанијата »

(преземи го огласот како слика)

KRITERIUM MUSIC, центар за продажба на музички инструменти, има потреба од проширување на тимот, имено во секторот за продажба и менаџирање на експозитура. Потребно е општо познавање на музичките инструменти, особено од областа на пијаното.

Потребни квалификации:

  • Задолжително музичко образование
  • Задолжително добро познавање на музичките инструменти (акцент: познавање на пијано)
  • Задолжително добро познавање на англиски јазик, пожелно и на други јазици
  • Пишување и одговарање на меилови, подготвување на понуди 
  • Познавање на MS Office пакетот и компјутерски програми и апликации

Се преферира кандидатот да има музичко образование.
Висина на месечни примања од 45.000 до 120.000 мкд.

Вашите биографии можете да ги испратите на е-маил адресата: [најави се за да го видиш е-маилот]

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »