Продавач/ка - Битола

За компанијата: Tritex underwear е водечки бренд за долна облека во Македонија, чија успешна приказна започнува од крајот на 1994 година. повеќе за компанијата »
 • Објавен пред една недела
 • Тритекс Трејд
 • Активен до 06.12.2022
 • Позиција: Персонал во продавница/Касиер
 • Локација: Прилеп
 • Веб: www.triteks.mk/
 • Facebook: triteks.mk

(преземи го огласот во Word)

ПРОДАВАЧ/КА – БИТОЛА

 

 

 •  Објавен на: 21.11.2022
 •  Тритекс Трејд ДОО Прилеп
 •  Активен до: 06.12.2022
 •  Позиција: Продавач
 •  Локација: Битола

Реномираната компанија ТРИТЕКС ТРЕЈД од Прилеп има потреба :

  

ПРОДАВАЧ/КА

 

Со место на вршење на работните задачи во Битола

 

Потребно образование, работно искуство, квалификации и вештини: 

 

 • ССС,
 • Поседување на вештини за продажба,
 • Претходно работно искуство во продажба ќе се смета за предност,

 

 

Одговорности и работни задачи:

 

 • Услужување на купувачите и продажба,
 • Комуникативност, љубезност и непосредност,
 • Работа со документи поврзани со секојдневното функционирање на продажниот салон,
 • Презентирање на производите и нивна продажба,
 • Одговорност и организираност во работата.

 

Работно искуство: Со и без работно искуство

 

 

Други квалификации:

 

 • Поседување на добри комуникациски способности, тимски дух, професионалност, совесност и одговорност

 

Вашите професионални биографии, испратете ги на следниот маил:  [најави се за да го видиш е-маилот]

 

Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесниот круг на избор.

 

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »