Специјалист за грижа на корисници со германски јазик

 • Објавен пред 2 недели
 • City Connect
 • Активен до 28.01.2022
 • Позиција: Телефонски оператор
 • Локација: Скопје

Активни огласи од City Connect:

Office administrator - Регрутер

City Connect е брзорастечка компанија која врши контакт центар услуги за реномирани светски компании. За потребите на наши клиенти, имаме потреба од агенти за грижа на корисници со германски јазик.

Опис на работната позиција:

 • Одговарање на дојдовни повици преку телефон и комуникација со корисниците преку е-маил, чет и други социјални канали

Потребни квалификации:

 • Одлично познавање на германски јазик, говорен и пишан (мин. Б2 ниво)
 • Основно познавање на англиски јазик
 • Одлични комуникациски вештини
 • Амбициозност и мотивираност
 • Желба за стекнување нови знаења
 • Проактивност
 • Флексибилност

Што нудиме:

 • Компетитивна почетна плата од 43.000 денари
 • Систем на бонуси
 • Платена обука
 • Редовни тренинзи
 • Пријатна и динамична работна атмосфера
 • Работа од нашите модерни канцеларии во центарот на Скопје
 • Можност за личен и професионален напредок

Доколку сметаш дека ги исполнуваш горенаведените услови, те покануваме да го испратиш твоето CV на следната е-маил адреса: [најави се за да го видиш е-маилот]

барај огласи за вработување » барај останати огласи »