Промовирани огласи »

Од денес на KARIERA.mk можете да ги најдете сите активни огласи за вработување на Гентерм.

Гентерм е глобална, иновативна компанија –лидер во областа на термални технологии. Креира, развива и произведува уреди за греење, ладењеи вентилација за клиенти од целиот свет.

Компанијата е препознатлива по вложувањето иновации, надградба и подобрување на термалната технологија на новорастечките пазари, а нејзините производи се користат најмногу во автомобилската индустрија.

Гентерм брои повеќе од 13.000 вработени во 12 земји и е глобален лидер во системите за управување со топлинска енергија која со посветеност создава иновативни, добро дизајнирани производи кои се произведени според највисоките стандарди. Како иновативна компанија која константно се стреми кон усовршување на своите производи, воедно се стреми и кон проширување и усовршување на своите тимови.

Моментално како активни се следниве работни позиции:

ПРОЦЕС ИНЖЕНЕР
РАКУВАЧ СО МАТЕРИЈАЛИ
ЛИНИСКИ ЛИДЕР HANCHO ACT EXTERNAL/ NEW TECHNOLOGIES
APQP ИНЖЕНЕР

Се уште сте невработени?! Сите останати активни работни позиции можете да ги најдете ТУКА!

Промовирани огласи »

Финска повторно беше објавена за земја со најсреќна популација, додека Македонија се наоѓа на 87 место на Светскиот извештај за среќа.

Македонците се понесреќни од сите соседи, откако пред нас на списокот се најдоа Албанија на 83 место, Бугарија на 77 позиција, Грција на 58 место, Србија на 45 место и Косово на 34 позиција.

Во регионот подобро рангирани од нас се и Босна и Херцеговина (71 место), Хрватска (48) и Словенија (22 место).

Меѓу најсреќните земји во светот, по Финска, се Данска, Исланд, Израел, Холандија, Шведска, Норвешка и Швајцарија.

Промовирани огласи »

Од денес на KARIERA.mk можете да ги најдете сите активни огласи за вработување на Рагуза Груп.

Рагуза Груп е современ евент центар специфичен по својата локација и амбиент. Оплеменет е со модерен минималистички ентериер и нота на софистицираност со цел да ги дизајнира вашите најважни настани од животот. Прославете во уникатен простор и луксузен амбиент, совршено надополнет со прекрасниот поглед на Скопје.

Бидејќи задоволните клиенти се наш приоритет, константно го прошируваме својот тим во нашите комплекси Парк Ресторан, Kinder Park - Kids club & restaurant и Ragusa 919 - Weddings|Event Center!

Моментално се отворени следниве работни позиции:

ПОМОШНИЦИ ВО КУЈНА
ШАНКЕР/КА
КЕЛНЕР/КА
ГОТВАЧ/КА

Се уште сте невработени?! Сите останати активни работни позиции можете да ги најдете ТУКА!

Промовирани огласи »

Регулаторната комисија за енергетика реши од полноќ да поевтинат дел од нафтените деривати.

Цените на бензинот БС-95 и дизелот се намалува за два денари, додека на БС-98 останува иста.

Тоа значи дека по полноќ БС-95 ќе се продава по цена од 81,5 денари, додека дизелот ќе чини 75,5 денари, додека БС-98 ќе се продава по цена од 85,5 денари.

Повеќе вести...
барај огласи за вработување » барај останати огласи »