Портер/Вратар

За компанијата: Хотел Актор, најновиот додаток на живописниот и шармантен град Скопје, Северна Македонија. Нашиот хотел може да се пофали со 50 луксузни соби, најсовремен спа центар, ресторан од светска класа и архитектонски дизајн со стравопочит кој ќе ве остави без здив. повеќе за компанијата »
 • Објавен пред 6 месеци
 • Actor Hotel & Spa Center
 • Активен до 09.06.2023
 • Позиција: Келнер/Шанкер/Хотелиер
 • Локација: Скопје
 • Веб: www.actor.mk

Одговорен за поздравување и помагање на гостите, ракување со багажот и обезбедување хотелска безбедност.

Квалификации:

 • Одлични комуникациски и интерперсонални вештини

 • Искуство за услуги на клиентите

 • Физичка подготвеност и способност за кревање тешки предмети како багаж

 • Внимание на деталите

 • Способност за работа со брзо темпо

 • Познавање на локалната област и туристичките атракции

 • Разбирање на безбедносни протоколи и процедури за итни случаи.

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »