Мијач/ка на садови

За компанијата: Хотел Актор, најновиот додаток на живописниот и шармантен град Скопје, Северна Македонија. Нашиот хотел може да се пофали со 50 луксузни соби, најсовремен спа центар, ресторан од светска класа и архитектонски дизајн со стравопочит кој ќе ве остави без здив. повеќе за компанијата »

Активни огласи од Actor Hotel & Spa Center:

Келнер/ка - Рецепционер/ка - Сметководител/ка

Мијач/ка на садови

Одговорен за миење и чистење на садови, прибор и друга кујнска опрема во ресторанот.

Квалификации:

  • Способност за кревање и носење тешки предмети, како што се големи тенџериња и тави
  • Познавање на правилни техники за чистење и дезинфекција на кујнската опрема и површини
  • Внимание на деталите и способност за ефикасно работење во средина со брзо темпо 
  • Способност за самостојно работење како и дел од тим
  • Добри комуникациски вештини за координација со персоналот во кујната и серверите
  • Подготвеност за работа со флексибилни часови, вклучувајќи викенди и празници.

Сите заинтересирани апликанти се молат да пратат е-маил со субјект позиција на работа за која аплицираат на: [најави се за да го видиш е-маилот]

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »