Рецепционер/ка

За компанијата: Хотел Актор, најновиот додаток на живописниот и шармантен град Скопје, Северна Македонија. Нашиот хотел може да се пофали со 50 луксузни соби, најсовремен спа центар, ресторан од светска класа и архитектонски дизајн со стравопочит кој ќе ве остави без здив. повеќе за компанијата »

Активни огласи од Actor Hotel & Spa Center:

Келнер/ка - Рецепционер/ка - Сметководител/ка

Одговорен за поздравување и помагање на посетителите и клиентите, одговарање на телефонски повици и извршување на административни работи.

Квалификации:

  • Mакедонски јазик (другите јазици се плус)
  • Одлични комуникациски и интерперсонални вештини
  • Силни организациски и мултитаскинг вештини
  • Искуство во угостителска индустрија
  • Познавање на компјутерски програми како што се Microsoft Office и резервни системи
  • Внимание на детали и точност
  • Позитивен став и подготвеност за учење и прилагодување на промените.

Обезбеден превоз

Обезбеден оброк, униформа.

Инфо: 078 357 213

[најави се за да го видиш е-маилот]

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »