Келнер/ка

За компанијата: Хотел Актор, најновиот додаток на живописниот и шармантен град Скопје, Северна Македонија. Нашиот хотел може да се пофали со 50 луксузни соби, најсовремен спа центар, ресторан од светска класа и архитектонски дизајн со стравопочит кој ќе ве остави без здив. повеќе за компанијата »

Активни огласи од Actor Hotel & Spa Center:

Сметководител/ка

Келнер/ка

Одговорен за примање нарачки и послужување храна и пијалоци на клиентите во ресторанот.

Квалификации:

  • Добри комуникациски вештини со клиентите и вештини за интерперсонална тимска комуникација
  • Способност за работа во група и под притисок
  • Познавање на менито за храна и пијалоци
  • Искуство во услуги на клиентите во ресторан или слична средина
  • Одлични вештини за услуги на клиентите
  • Внимание на деталите и способност да се следат инструкциите
  • Способност за ракување со готовина и управување со систем за продажно место (ПОС).
  • Флексибилност во работното време, вклучувајќи вечери и викенди.

Обезбеден транспорт до работа и назад.

Обезбеден оброк, униформа и одржување на истата. 

Сите заинтересирани апликанти се молат да пратат е-маил со субјект позиција на работа за која аплицираат на: [најави се за да го видиш е-маилот]  
078 357 213

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

Внеси нов оглас

барај огласи за вработување » барај останати огласи »