Фармацевт и фармацевтски техничар

 • Објавен пред еден месец
 • ПЗУ Аптека Полин
 • Активен до 13.02.2024
 • Позиција: Фармацевт/Фармацевтски техничар
 • Локација: Скопје
 • Facebook: aptekapolin.mk

Препознатливи по врвната услуга, активна промоција кон крајните купувачи, едукација на менаџерите и вработените во аптеката и производите со сопствен бренд, BETTY поставува нови стандарди на пазарот во Македонија и создава компаративна предност со која аптеките-членки на концептот се позиционираат како лидери во полето на услуги и иновации.

Аптека Полин, дел од Бетти Аптеки, има потреба од следнава работна позиција: ФАРМАЦЕВТ И ФАРМАЦЕВТСКИ ТЕХНИЧАР 

​Потребни квалификации:

 • ВСС – Дипломиран фармацевт и Фармацевтски техничар;
 • Со  претходно работно искуство;
 • Поседување на Лиценца за работа;
 • Познавање на англиски јазик;
 • Работа со компјутери и познавање на MS Office.

Посакувани карактеристики:

 • Развиени комуникациски вештини;
 • Стручност и елоквентост;
 • Организирана и одговорна личност;
 • Флексибилност за соработка со широк профил на луѓе;
 • Професионалионален и љубезен однос кон клиентите, развивање и одржување на добри односи;
 • Позитивен став.

Конкурентна плата по договор според квалификациите, искуство и знаење

Можност за напредување и надградување

Телефон за контакт 075 448 075 e-mail:  [најави се за да го видиш е-маилот]

 

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »