Готвач/ка

За компанијата: Хотел Актор, најновиот додаток на живописниот и шармантен град Скопје, Северна Македонија. Нашиот хотел може да се пофали со 50 луксузни соби, најсовремен спа центар, ресторан од светска класа и архитектонски дизајн со стравопочит кој ќе ве остави без здив. повеќе за компанијата »
 • Објавен пред 2 недели
 • Actor Hotel & Spa Center
 • Активен до 03.06.2023
 • Позиција: Кувар/Пекар/Месар
 • Локација: Скопје
 • Веб: www.actor.mk

Готвач/ка

Одговорен за подготовка и готвење храна во ресторанот.

Квалификации:

 • Формално образование и обука во кулинарски уметности, со диплома или сертификат од реномирана кулинарска школа или еквивалентно искуство.
 • Докажано искуство како готвач или готвач во ресторан.
 • Познавање на техники за готвење, состојки, опрема за кујна и безбедносни и хигиенски стандарди.
 • Способност за работа во брзо темпо, опкружување под притисок, притоа задржувајќи го вниманието на деталите и квалитетот на садовите.
 • Добри вештини за комуникација и тимска работа за соработка со други кујнски персонал и сервери.
 • Флексибилност за работа со различни распореди, вклучувајќи викенди и празници.

Сите заинтересирани апликанти се молат да пратат е-маил со субјект позиција на работа за која аплицираат на: [најави се за да го видиш е-маилот]

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »