Хостеса

За компанијата: Хотел Актор, најновиот додаток на живописниот и шармантен град Скопје, Северна Македонија. Нашиот хотел може да се пофали со 50 луксузни соби, најсовремен спа центар, ресторан од светска класа и архитектонски дизајн со стравопочит кој ќе ве остави без здив. повеќе за компанијата »
 • Објавен пред еден месец
 • Actor Hotel & Spa Center
 • Активен до 21.11.2023
 • Позиција: Келнер/Шанкер/Хотелиер
 • Локација: Скопје
 • Веб: www.actor.mk

Хостеса


ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Минимум завршено средно образование
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција
 • Познавање на англиски јазик

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:

 • Комуникативна, одговорна и лојална личност
 • Љубезност и педантност, со позитивен став
 • Професионален однос
 • Способност за индивидуална и тимска работа

​Вашата професионална биографија (CV) можете да ја испратите директно на

[најави се за да го видиш е-маилот]

078 357 213

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »