Стоматолошка сестра

За компанијата: Стоматолошката ординација ОНИКС - ДЕНТ е основана 2018та година.Нашата ординација е опремена со најсовремените апарати од модерната стоматологија.Услуги кои ги нуди нашата стоматолошка ординација се:општа... повеќе за компанијата »
 • Објавен пред 8 месеци
 • Оnyx-Dent
 • Активен до 29.11.2023
 • Позиција: Медицински персонал/Негуватели
 • Локација: Скопје

ПЗУ ОНИКС ДЕНТ има потреба од

                                            СТОМАТОЛОШКА СЕСТРА

Потребни квалификации:

 • Завршено Средно медицинско образование со лиценца за работа.

Одговорности и задачи

 • Стерилизација и дезинфекција на инструменти.
 • Прием и внес на пациенти.
 • Водење соодветна евиденција на пациенти во програм.

 Предност :

 • Претходно работно искуство во стоматолошка ординација.
 • Познавање на англиски јазик.
 • Познавање на Microsoft Office.

Работно време:

 • I смена - 09:00 - 16:00h
 • II смена - 13:00 - 20:00h
 • Секоја втора сабота од 09:00 - 14:00

Заинтересираните кандидати може да испратат CV на емаил: [најави се за да го видиш е-маилот]

Подетални информации може да се добијат на телефонскиот број: 077 88 88 66

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

Внеси нов оглас

барај огласи за вработување » барај останати огласи »