Рецепционер/ка

За компанијата: Хотел Актор, најновиот додаток на живописниот и шармантен град Скопје, Северна Македонија. Нашиот хотел може да се пофали со 50 луксузни соби, најсовремен спа центар, ресторан од светска класа и архитектонски дизајн со стравопочит кој ќе ве остави без здив. повеќе за компанијата »
 • Објавен пред еден месец
 • Actor Hotel & Spa Center
 • Активен до 21.11.2023
 • Позиција: Келнер/Шанкер/Хотелиер
 • Локација: Скопје
 • Веб: www.actor.mk

Одговорен за поздравување и помагање на посетителите и клиентите, одговарање на телефонски повици и извршување на административни работи во канцеларија или друг објект.

Квалификации:

 • Течно зборува македонски, албански и англиски јазик (другите јазици се плус)
 • Одлични комуникациски и интерперсонални вештини
 • Способност за работа во брзо опкружување
 • Силни организациски и мултитаскинг вештини
 • Искуство во услуги на клиентите или угостителска индустрија
 • Познавање на компјутерски програми како што се Microsoft Office и резервни системи
 • Внимание на детали и точност
 • Позитивен став и подготвеност за учење и прилагодување на промените.

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »