Асистент за продажба

 • Објавен пред 2 недели
 • АМАРО
 • Активен до 17.04.2024
 • Позиција: Персонал во продавница/Касиер
 • Локација: Скопје
 • Веб: amaro.mk
 • Facebook: amarostoremacedonia

Amaro Store - специјализирана продавница за алкохол и алкохолни пијалоци, пури, енергетски и безалкохолни пијалаци, кафе, кафемати, кондиторски производи има потреба од асистент за продажба.

Основни работни обврски:

 • Продажба на производите
 • Административни активности поврзани со процесот на продажба
 • Извршување на работни задачи поврзани со секојдневното функционирање на продажното место грижа за задоволството на клиентите.

Потребни квалификации:

 • Комуникативна, темпераментна и динамична личност.
 • Иницијативна и одговорна за извршување на работни задачи
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Флексибилни за работа во смени
 • Минимум образование ССС
 • Работење со Microsoft office
 • Познавање од областа на работата ќе се смета за предност

Вашата кратка биографија испратете ја на следниов e-mail: [најави се за да го видиш е-маилот]

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »