Работник за перење

За компанијата: Хотел Актор, најновиот додаток на живописниот и шармантен град Скопје, Северна Македонија. Нашиот хотел може да се пофали со 50 луксузни соби, најсовремен спа центар, ресторан од светска класа и архитектонски дизајн со стравопочит кој ќе ве остави без здив. повеќе за компанијата »
 • Објавен пред 6 месеци
 • Actor Hotel & Spa Center
 • Активен до 09.06.2023
 • Позиција: Хигиеничар
 • Локација: Скопје
 • Веб: www.actor.mk

Активни огласи од Actor Hotel & Spa Center:

Рецепционер/ка

Одговорен за перење, сушење и виткање алишта во хотелот.

Квалификации:

 • Искуство во операции за перење и познавање на производи и техники за чистење.

 • Физичка способност за кревање и носење тешки товари алишта.

 • Внимание на деталите и способност за идентификување и лекување на различни видови дамки.

 • Познавање на опремата за перење и способност за безбедно и ефективно користење.

 • Способност да се следат инструкциите и да се работи ефикасно во тимско опкружување.

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »