Гастроном - Продавач на Италијански месни и млечни деликатеси

 • Објавен пред 2 недели
 • Боттега Дел Густо
 • Активен до 25.01.2022
 • Позиција: Продавач/трговец
 • Локација: Скопје

Боттега дел Густо е фирма специјализирана за увоз и продажба на деликатесни производи од Италија и постои на пазарот една година. Нашата цел е да ја доближиме автентичната италијанска храна до потрошувачите во Македонија.Вршиме малопродажба на сите производи во нашата специјализирана продавница, лоцирана на ул. Максим Горки бр. 21 во центарот на Скопје.

Бараме нов член во тимот, продавач на овие Италијански млечни и месни деликатеси.

Пријави се доколку :

 • Знаеш да ракуваш со машини за сечење месни производи
 • Си љубител на добра храна
 • Зборуваш странски јазик (англиски, италијански) - ќе се смета како предност
 • Сакаш да научиш повеќе за културата и храната на Италија
 • Претходно искуство во подготовка и продажба на сувомеснати производи
 • Ти одговара работа во две смени

Те очекува многу пријатна работна атмосфера!

барај огласи за вработување » барај останати огласи »