Асистент за продажба

За компанијата: Royal House Group е ексклузивен партнер и дистрибутер на брендот Swarovski, лидер во светот за дизајн и производство на накит од кристали, часовници со швајцарски механизам, кристални фигури и други модни... повеќе за компанијата »

Ројал Хоусе Гроуп ДОО Скопје –  застапник на австрискиот бренд Swarovski распишува оглас за работна позиција :

 Асистент за продажба

Профил на кандидатот:

 • Комуникативна и одговорна личност
 • Развиени продажни вештини и ориентираност кон купувачите
 • Проактивен пристап кон работата
 • Развиени способности во ефикасно планирање и организација
 • Познавање на работа со компјутери
 • Солидно познавање и користење на англиски јазик
 • Работно искуство во областа на продажба на накит ќе се земе како предност

Задолженија :

 • Одржување на највисоко ниво на услуга во секој момент
 • Постигнување на утврдена продажна цел
 • Непосредна продажба, пакување и наплаќање на производите
 • Подршка на менаџерот во дневно – оперативните задачи
 • Почитување и прифаќање на правилата на компанијата
 •  Уредување на продавницата според стандардите на компанијата


На вработените им нудиме :

 • Работа во динамично, пријатно и позитивно опкружување во нашиот салон во Сити Мол Скопје
 • Фиксна плата плус бонуси од остварување
 • Можност за работа во 2 смени 
 • Усовршување во областа на продажбата

Доколку сакате да станете дел од нашиот тим, својата биографија со фотографија испратете ја на е- mail адреса :  [најави се за да го видиш е-маилот]

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »