Асистент за продажба во Беоспорт East Gate

(преземи го огласот во Word)

Трговското друштво ТАРА МОДА ДООЕЛ од Скопје, има потреба од продавачи за своите продавници Беоспорт  кои се наоѓаat во Skopje City Mall и East Gate Скопје.

Доколку се вљубеник во street fashion, outdoor или скијање, придружете се на нашиот тим како асистент во продажба. Беоспорт е меѓународен ланец на продавници кој во својот асортиман ги нуди светски познатите брендови (Pepe Jeans, Superdry, Nine West, G-Star, Garcia Jeans, O`Neill, Quiksilver, Roxy, DC, Wilson, Nine West, Dune ).

За да станете дел од тимот потребно е:

 • Минимум средно образование,
 • Комуникативност, љубезност и непосредност,
 • Презентирање на производите и нивна продажба,
 • Одговорност и организираност во работата,
 • Почитување на кодексот на однесување на фирмата,
 • Познавање на Office програмите и користење на Internet.
 • Водење на документација,
 • Спремност за долгорочна соработка.

Како предност ќе се смета:

 • Работно искуство во продажба,
 • Познавање на странски јазик.

Ние нудиме:

 • Полно работно време,
 • Можност за напредување.

Доколку сте млади, амбициозни и сакате да бидете дел од нашата екипа пратете ни ја својата биографија со слика.

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

Внеси нов оглас

барај огласи за вработување » барај останати огласи »