Фармацевтски техничар

  • Објавен пред една недела
  • ПЗУ Аптека Марија
  • Активен до 05.10.2022
  • Позиција: Фармацевт/Фармацевтски техничар
  • Локација: Скопје
  • Facebook: aptekamarija

🔵 ВРАБОТУВАМЕ:  ФАРМАЦЕВТСКИ ТЕХНИЧАР.

 

Потребни квалификации:

☑ ССС – Фармацевтски техничар

☑ Поседување на Лиценца за работа

☑ Работа со компјутери и одлично познавање на MS Office

 

Посакувани карактеристики:

▪️Развиени комуникациски вештини;

▪️Стручност и Одговорност;

▪️Организирана и одговорна личност;

 ▪️Флексибилност за соработка со широк профил на луѓе;

▪️Професионалионален и љубезен однос кон клиентите, развивање и одржување на добри односи;

*предност имаат кандидатите со работно искуство.

 

Нудиме: Плата по договор.

 

Пратете ги вашите CV-а на:

📩 директно во порака.

[најави се за да го видиш е-маилот]

 

Аптека Марија

Ул.Ѓорче Петров бр.84

Скопје 

 

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »