Готвач/ка

За компанијата: Хотел Актор, најновиот додаток на живописниот и шармантен град Скопје, Северна Македонија. Нашиот хотел може да се пофали со 50 луксузни соби, најсовремен спа центар, ресторан од светска класа и архитектонски дизајн со стравопочит кој ќе ве остави без здив. повеќе за компанијата »

Активни огласи од Actor Hotel & Spa Center:

Рецепционер/ка

Готвач/ка

Одговорен за подготовка и готвење храна во ресторанот.

Квалификации:

  • Докажано искуство како готвач или готвач во ресторан.
  • Познавање на техники за готвење, состојки, опрема за кујна и безбедносни и хигиенски стандарди.
  • Способност за работа во брзо темпо, опкружување под притисок, притоа задржувајќи го вниманието на деталите и квалитетот на садовите.
  • Добри вештини за комуникација и тимска работа за соработка со други кујнски персонал и сервери.
  • Флексибилност за работа со различни распореди, вклучувајќи викенди и празници.

Сите заинтересирани апликанти се молат да пратат е-маил со субјект позиција на работа за која аплицираат на: [најави се за да го видиш е-маилот]  

078 357 213

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »