Менаџер за Дигитален Маркетинг

За компанијата: Property One Real Estate and Development е иновативна агенција за недвижности, co-work хаб, конслатинг агенција и компанија која ќе ви помогне не само да го пронајдете вашиот идеален имот но и да го преуреди... повеќе за компанијата »
  • Објавен пред 3 недели
  • Property One
  • Активен до 12.07.2024
  • Позиција: Маркетинг/ПР/Дигитал
  • Локација: Скопје
  • Веб: propertyone.mk
  • Instagram: property_one_mk

(преземи го огласот како слика)

Property One Real Estate and Development е иновативна агенција за недвижности, co-work хаб, конслатинг агенција и компанија која ќе ви помогне не само да го пронајдете вашиот идеален имот но и да го преуреди и опреми до фаза "клуч на рака". Ние ги превземаме "главоболките" на нашите клиенти и ги трансформираме во наше задоволство, а тоа е да ви ги надминеме очекувањата. Поради нашата континуирана експанзија имаме потреба да регрутираме еден кандидат, на работна позиција:

Менаџер за Дигитален Маркетинг 

Потребни квалификации:

Средно или високо образование;

Познавање на MS Office и компјутерски програми;

Работно искуство повеќе од 3 години во дигитален маркетинг

со добро познавање на оптимизација и платени реклами;

 

Професионалност во користење на различни алатки за следење на реклами и аналитика (Google Analytics, Facebook Pixel, Voluum, Redtrack, Semrush) и други.

Задолжително добро познавање на англиски јазик;

Поседување на возачка дозвола Б категорија;

Одлични комуникациски вештини;

Искуство со менаџирање на социјални медиуми

и маркетинг стратегии;

 

Способност за самостојна и тимска работа;

Способност за следење на работни инструкции

и процедури за работа;

 

Флексибилност за работа и терен;

Работни обврски:

Испитување на пазарот и осмислување на маркетинг план;

Креирање на маркетинг активности и кампањи;

Комуникација со клиенти и управување со социјални мрежи;

Комуникација со клиенти во врска со направени нарачки;

Создавање, одржување и ажурирање база на податоци за потенцијални клиенти;

Планирање и управување со активностите на

социјалните мрежи;

 

Реализација на различни активности за промоција на услуги;

Компанијата нуди:

Редовни месечни примања;

Атрактивна и динамична работа;

Можност за надоградба на професионален план;

Одлични услови за работа;

Сите заинтересирани кандидати можат да го испратат своето CV на: [најави се за да го видиш е-маилот]

 

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

Внеси нов оглас

барај огласи за вработување » барај останати огласи »