Продавач/ка

 • Објавен пред еден месец
 • СПОРТЕКС ДООЕЛ
 • Активен до 02.03.2024
 • Позиција: Персонал во продавница/Касиер
 • Локација: Скопје
 • Телефон: 3074242
 • Веб: sporteks.mk

Приватната компанија СПОРТЕКС ДООЕЛ Скопје има потреба од персонал ( 1 продавачкa) за продавницата СПОРТЕКС која се наоѓа во Сала Борис Трајковски Скопје

Потребни услови за даденото работно место:

 • Завршено средно образование
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција (работно искуство во продажба на спортски обувки и облека ќе се смета како предност)
 • Основно познавање на работа со компјутери

Личен профил:

 • Способност за индивидуална и тимска работа, како и работа под притисок
 • Професионален однос кон работата
 • Одговорност и способност за организација

Вашето CV да се поднесе на e-mail адресата [најави се за да го видиш е-маилот]
 

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »