Претставник за продажба на канцелариски мебел

За компанијата: Property One Real Estate and Development е иновативна агенција за недвижности, co-work хаб, конслатинг агенција и компанија која ќе ви помогне не само да го пронајдете вашиот идеален имот но и да го преуреди... повеќе за компанијата »
 • Објавен пред 3 недели
 • Property One
 • Активен до 12.07.2024
 • Позиција: Комерцијалист/Агент
 • Локација: Скопје
 • Веб: propertyone.mk
 • Instagram: property_one_mk

(преземи го огласот како слика)

Како Екслузивни застапници на реномираните брендови за канцелариски мебел (Bene, Leyform, MoltoLuce,MUTE,Wilkhah, IMW, AW) Вработуваме ОFFICE FURNITURE SALES REPRESENTATIVE

Опис на работата и одговорности:

 • Управување со постоечката база на клиенти и воспоставување контакти со нови клиенти
 • Изработка на понуди за продажба на канцелариски мебел
 • Превземање на продажни активности кои ќе допринесат во исполнувањето на зададените цели на месечно, квартално и годишно ниво.
 • Работа на терен - посета на купувачите и барање на нови купувачи, креирање на извештаи по извршената посета.
 • Следење и анализа на постигнатите резултати и подготовка на извештаи
 • Ефикасна организација на функционалноста на show room
 • Подготвеност да се работи во тим, но и да се носат самостојни одлуки

 

Нашиот идеален кандидат:

 • Одлични организациски вештини
 • Out-of-the-box thinkers
 • Познавање на пазарот на канцелариски мебел
 • Изразена ориентираност кон клиентите
 • Добра компјутерска писменост (MS Office пакет), познавање на AutoCAD ќе се смета за предност
 • Познавање на Англиски јазик (средно до напредно ниво)
 • Возачка дозвола Б категорија - активен возач
 • Проактивен пристап кон работата

 

Нудиме

 • Платена обука, фиксна плата + бонус
 • Можност за унапредување и подобрување на техниките на продажба со сигурна заработувачка
 • Работно време 09-17часот во работни денови
 • Динамична средина и тимска атмосфера

 

Сите заинтересирани кандидати можат да го испратат своето CV на [најави се за да го видиш е-маилот]

 

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

Внеси нов оглас

барај огласи за вработување » барај останати огласи »