Келнер/ка

За компанијата: Уживајќи во извонредната локација во срцето на градот - античката Стара чаршија - ова уникатно одморалиште со 5 ѕвездички во Скопје „Буши хотел & СПА“ се наоѓа веднаш до најпознатите градски атракции како... повеќе за компанијата »
 • Објавен пред 3 недели
 • Буши Ресорт СПА
 • Активен до 21.01.2022
 • Позиција: Келнер/угостител/туризам
 • Локација: Скопје

Поради зголемениот обем на работа Буши Ресорт СПА вработува:

- Келнер/ки 

 • Образование минимум ССС
 • Одлични организациски способности и беспрекорна хигиена
 • Одлични комуникациски вештини
 • Претходно работно искуство како келнер/ка ќе се смета за предност 
 • Точност, прецизност и одговорност
 • Истакнати способности за работа во тим и динамична средина
 • Достапни за работа во смени
 • Добро познавање на  англиски јазик
 • Познавање на други јазици ќе се смета за предност,

Вашата биографија (CV) треба да ја испратите електронски на [најави се за да го видиш е-маилот]  со назнака - Оглас за Келнер/ка 

барај огласи за вработување » барај останати огласи »