Буши Ресорт СПА

ЕМБС: 40300076413
Индустрија: Туризам и угостителство
Адреса: ул. Лазар Танев бр. 38
Град: Скопје
Facebook: bushiresort
Уживајќи во извонредната локација во срцето на градот - античката Стара чаршија - ова уникатно одморалиште со 5 ѕвездички во Скопје „Буши одморалиште & СПА“ се наоѓа веднаш до најпознатите градски атракции како Старата чаршија, џамијата Мустафа Паша, црквата Свети Спас , Национален музеј и на само неколку чекори од главните амбасади, државните институции и деловните згради. СПА центарот на одморалиштето Буши е единствениот од ваков вид во целиот регион. Тој нуди затворен базен, џакузи, 5 простории за масажа, места за масажа на стапалата, сауна, сауна за соли, многу професионална и добро опремена турска бања, соблекувални, тушеви.Буши одморалиште и СПА располага со 2 конференциски сали - конференциска сала Вардар и ресторан Чаршиа.

Моментално нема активни огласи.