Келнер/ка & Шанкер/ка

За компанијата: Уживајќи во извонредната локација во срцето на градот - античката Стара чаршија - ова уникатно одморалиште со 5 ѕвездички во Скопје „Буши хотел & СПА“ се наоѓа веднаш до најпознатите градски атракции како... повеќе за компанијата »

Поради зголемениот обем на работа Буши Ресорт СПА вработува:

Келнер/ки 

  • Образование минимум ССС
  • Одлични организациски способности и беспрекорна хигиена
  • Одлични комуникациски вештини
  • Претходно работно искуство како келнер/ка ќе се смета за предност 
  • Точност, прецизност и одговорност
  • Истакнати способности за работа во тим и динамична средина
  • Достапни за работа во смени
  • Добро познавање на  англиски јазик
  • Познавање на други јазици ќе се смета за предност,

Вашата биографија (CV) треба да ја испратите електронски на:

[најави се за да го видиш е-маилот]  Контакт број: 070/462-948

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »