Хотелски Персонал

За компанијата: Уживајќи во извонредната локација во срцето на градот - античката Стара чаршија - ова уникатно одморалиште со 5 ѕвездички во Скопје „Буши хотел & СПА“ се наоѓа веднаш до најпознатите градски атракции како... повеќе за компанијата »

Доколку  сакате да се придружите на нашето големо семејство, имаме отворени позиции за Вас.

Поради голем обем на работа и проширување на капацитетот  Буши Ресорт СПА има потреба од :

- Рецепционер/ки

-Келнер/ки

-Шанкер/ки

- Хостеси 

- Собарки/хигиеничарки

Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност.

Сите заинтересирани кандидати своето CV може да го достават на следната е маил адреса: [најави се за да го видиш е-маилот] со назнака за која работна позиција се аплицира,

Ќе бидат контактирани само апликациите кои ќе влезат во потесен круг на селекција.

Потребни квалификации:

  • Работно искуство
  • Минимум ССС (високо образование се смета за предност) 
  • Задолжително одлично познавање на Англиски јазик,
  • Комуникативност
  • Одлични комуникациски вештини,
  • Љубезност,
  • Спремност за тимска работа,
  • Работи во три смени (Рецепција)

 

Испратете го вашето CV преку копчето АПЛИЦИРАЈ!

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »