Сметководител/ка

За компанијата: Хотел Актор, најновиот додаток на живописниот и шармантен град Скопје, Северна Македонија. Нашиот хотел може да се пофали со 50 луксузни соби, најсовремен спа центар, ресторан од светска класа и архитектонски дизајн со стравопочит кој ќе ве остави без здив. повеќе за компанијата »

Активни огласи од Actor Hotel & Spa Center:

Пумпаш во бензинска пумпа Актива Петрол - Келнер/ка

Потребни квалификации:

 • Високо образование 
 • Економски Факултет 
 • Работно искуство во сметководство
 • Познавање на англиски јазик 
 • Познавање на работа со компјутер, MS Office пакетот и сметководствени програми

Одговорности и задачи: 

 • Книжење на влезни и излезни фактури ·
 • Водење на финансиско сметководство ·
 • Водење на материјално сметководство

Личен профил: 

 • Одлични комуникациски способности 
 • Лојалност, иницијативност и позитивен став 
 • Тимски работник

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ

 • Високо образование;
 • Развиени компјутерски вештини и одлично познавање на MS Office (excel и word).

ПРОФЕСИОНАЛНИ ЗНАЕЊА И СПОСОБНОСТИ

 • Одлични организациски вештини и способност за одредување приоритет;
 • Самоиницијативен, снаодлив и тимски работник;
 • Одлични комуникациски вештини;
 • Аналитички способности, упорност и енергичност;
 • Професионален и позитивен однос;
 • Љубезност и учтивост;
 • Способност за самостојна и тимска работа, како и работа под притисок.

Доколку ги исполнувате потребните квалификации за работната позиција, ве молиме да пратите CV до [најави се за да го видиш е-маилот] , со назнака "Работна позиција: СМЕТКОВОДИТЕЛ". Ве молиме наведете телефон за контакт.

 

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »