Фризер/ка

За компанијата: Компанијата ЕСИ (Employment Services International) е присутна на пазарот од мај 2007, како агенција за услуги кои се однесуваат на човечките ресурси. Наша цел е да понудиме комплетни решенија за раководење... повеќе за компанијата »
 • Објавен пред 2 месеци
 • ЕСИ
 • Активен до 22.10.2021
 • Позиција: Козметичар
 • Локација: Скопје

Emloyment Services International објавува оглас за потребите на свој реномиран клиент, компанија која е странска инвестиција, а во чиј склоп е отворен салон за убавина, лоциран во строгиот центар на Скопје на ул. Македонија. Салонот е отворен од 01.07.2019 год. и има 12 вработени. Салонот ги нуди следните услуги: фризерски, козметичарски, маникир-педикир, антицелулитни масажи, мадеро терапија, масажа на тело, освежителни третмани за лице, надградба на коса, уредување на веѓи. 
Огласот е наменет за регрутирање и вработување на:

ФРИЗЕР (М/Ж)

БАРАМЕ:

 • Претходно работно искуство од најмалку 2 години во областа на фризерството;
 • Познавање на најмодерните техники на оваа возраст;
 • Претходното работно искуство и познањето на други услуги кои ги нуди салонот ќе се смета за предност (козметичарски услуги, масажи и сл.);
 • Диплома за завршено образование во оваа област;
 • Ориентираност кон тимска работа.

НУДИМЕ:

 • 40 часовна работна недела, со два слободни работни дена во неделата;
 • Вработување на неопределено време;
 • Можност за посета на најразлични семинари и обуки;
 • Почетна плата: 20.000,00 ден. 

Кандидатите кои ги поседуваат горенаведените квалификации треба да достават своја биографија и да наведат во електронската пошта за која позиција аплицираат.

Доколку не бидете одбрани за оваа позиција, Вашите биографии ги чуваме во нашата датабаза со можност за повикување на идни соодветни огласи.

Доколку не сакате Вашата биографија да биде сочувана, наведете ја таквата информација во Вашата електронска порака.

Доколку ги исполнувате наведените критериуми, своите биографии испратете ги на [најави се за да го видиш е-маилот] и наведете ја позицијата за која аплицирате.

 

ЕСИ (Employment Services International)

ул. Костурски херои 62/1,1000 Скопје

T: +389 2 3246-899, Ф: +389 2 3246-897
[најави се за да го видиш е-маилот] , www.esi.mk