Рецепционер/ка

За компанијата: Вo Октомври 2012 година го отворивме Trend Food Bar кој служи автентична вкусна храна и голем избор на пијалаци. Исто така постојат и гурмански сендвичи, салати и свежи цедени сокови кои може да ги изберете.... повеќе за компанијата »

Активни огласи од Тренд Фуд Бар:

Персонал за продажба на сладолед

Хотел  Лондон Бед и Брекфест  има потреба од Рецепционери/ки со   работно искуство ( одговорни, културни и сериозни кон работните обврски)

Потребни квалификации:

 • Минимум една година работно искуство како рецепционер,
 • Задолжително познавање на англиски јазик и
 • познавање на доплнителен јазик ќе се смета за преднос

Ние нудиме:

 • работно време 40 часа неделно
 • платени дополнителни саати
 • платен годишен одмор и К-15
 • дневен оброк
 • работа во смени ( прва и втора смена)
 • плата 30 000 денари

Личен профил:

 • Комуникативна, одговорна и лојална личност,
 • Висок стандард на хигиена,
 • Самоиницијативност и посветеност на работата,
 • Тимска работа и професионален однос кон клиенти .
 • Љубезност и педантност, со позитивен став.

Сите заинтересирани кандидати своето CV може да го достават на следната е – маил адреса:  [најави се за да го видиш е-маилот]  со задолжителна назнака ”Рецепционер".

070/277-127

Ќе бидат контактирани само апликациите кои ќе влезат во потесен круг на селекција.

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

Внеси нов оглас

барај огласи за вработување » барај останати огласи »