Web developer

За компанијата: Division е маркетинг агенција со целосни услуги основана во 2001 година. Нашиот тим е поврзан со страст да им помага на клиентите да постигнат извонредни резултати користејќи интегрирани маркетинг стратегии... повеќе за компанијата »

Web developer

Опис на работно место: 

 • Комуникација и координација со тимот на Акаунт менаџери и Дигитал за изработка на предлог решенија за потребите на клиентите 
 •  Изработка и поставување на Word Press веб страни 
 • Одржување и унапредување на постоечки веб страни и давање предлог решенија за нивно оптимизирање 
   

Потребни квалификации: 

 • Познавање на принципи, методи и последни трендови во изработка на оптимизирани кориснички искуства и интерфејси за десктоп и мобилни уреди; 
 • Искуство во изработка на WordPress веб страни 
 • Искуство со WordPress website builders 
 • Познавање на backend и hosting на wordpress.com 
 • Добро познавање на WordPress security, SEO, analytics 
 • Активно познавање на PHP и MySQL; 
 • Активно познавање на HTML, CSS, Java Script и jQuery; 
 • Чувство за дизајн и естетика 
 • Одлично познавање на Англиски јазик; 
 •  Работно искуство на иста или слична позиција; 
 • Способност за работа со рокови и работа на повеќе проекти истовремено; 
   

Ќе се смета за предност: 

 • Искуство во изработка на custom WordPress теми и плагини 
 • Искуство во дизајнирање и развој на респонзивни веб-страници со претходно подотвен дизајн.
 • Преточување на дизајн во код. 
   

Што нудиме: 

 • Пријатна работна атмосфера 
 • Работа во тим, со поддршка и менторство од поискусни колеги 
 • Можност за учење и напредок во областа на маркетинг и дизајн на веб страни 


Рок за аплицирање: 01.02.2023
Сите заинтересирани кандидати може да испратат свое CV на [најави се за да го видиш е-маилот]  

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »