Административен асистент

За компанијата: Артигум Менаџмент е успешна фирма која долги години е активна во Германија, а пред неколку години ја проширува својата дејност и посредува за вработување во Германија пред се’ на медицински кадар од Македонија. повеќе за компанијата »

(преземи го огласот во Word)

Artigum GmbH е компанија за вработување и регрутира медицински сестри од различни земји за клиенти во Германија. Artigum GmbH е меѓународен тим распространет на различни локации. Ние не само што посредуваме, туку и ги советуваме, надгледуваме и обучуваме нашите кандидати. За нашата локација во Скопје, бараме канцелариски асистент што е можно порано.

Вашите задачи:

• Внимателна обработка на разни документи

• Континуирано барање на соодветно сместување, станови и недвижнини за нашите кандидати

• Обработка, организација и извршување на закуп на станови

• Соработка со колеги од другите земји во склоп на нашата компанија

• Телефонска и email преписка

Вашиот профил:

• Долгогодишно професионално искуство во канцеларија или какво било работно искуство во областа на административната или трговската област

• да поседувате многу добри компјутерски способности и добри административни вештини и канцелариско работење

• добри германски вештини (најмалку Б2 ниво)

• добро познавање на говорниот и пишаниот англиски јазик

• Познавање и на други јазици се предност

• Комуникативни и отворени за соработката со луѓето

• Толерантност и смиреност во стресни ситуации

• Независна, како и тимско-ориентирана работа

• Љубезен пристап при телефонски разговори

• Посветеност, сигурност како и организациски способности

Ние нудиме:

• Стабилно и динамично работно место во позитивна работна атмосфера

• Можност за запознавање на нови колеги кои формираат модерни а понекогаш и неконвенционални тимови

• Атрактивни месечни примања

• Работа во центарот на градот со модерна опрема

• Нашиот постојан раст им нуди можност на секој наш вработен за континуиран развој

Доколку сте заинтересирани, испратете ја вашата писмена апликација со CV и мотивационо писмо на email   [најави се за да го видиш е-маилот] и [најави се за да го видиш е-маилот]

Со нетрпение очекуваме да ја примиме вашата апликација.

Напомена сите заинтересирани ќе имаат online тестирање

Stellenausschreibung Büroangestellte/r

Artigum GmbH ist unter anderem eine Personalvermittlungsfirma und rekrutiert Pflegefachkräfte aus verschiedenen Ländern für Kunden in Deutschland. Artigum GmbH ist ein internationales Team verteilt auf verschiedene Standorte. Wir vermitteln nicht nur, sondern beraten, betreuen und schulen unsere Kandidaten. Für unseren Standort in Skorpje suchen wir zum nächstmöglichen Zeitpunkt eine Büroassistenz.

Ihre Aufgaben:

  • sorgfältigen Sachbearbeitung diverser Unterlagen
  • aktive Suche nach geeigneten Unterkünften, Appartements und Immobilien für unsere Kandidaten
  • Bearbeitung, Organisation und Durchführung der Mietverträge
  • Zusammenarbeit mit unseren Auslandsstandorten
  • Telefonempfang und Schriftverkehr

Ihr Profil:

  • idealerweise haben sie langjährige Berufserfahrung im Back Office-Umfeld oder jegliche Arbeitserfahrung im Verwaltungs- oder kaufmännischen Bereich
  • Sie haben gute bis sehr gute PC-Kenntnisse sowie gute MS-Office Kenntnisse
  • gute Deutsch Kenntnisse in Wort und Schrift; mindestens B2 Level
  • gute Englischkenntnisse in Wort und Schrift ist ein Vorteil
  • weitere Sprachkenntnisse sind von Vorteil
  • Sie sind kommunikativ und offen im Umgang mit Menschen
  • Sie bewahren Ruhe und Übersicht in Stresssituationen
  • Selbstständiges als auch teamorientiertes Arbeiten
  • Sicheres und freundliches Auftreten am Telefon
  • Sorgfalt, Zuverlässigkeit sowie ein Organisationstalent und Leistungs- und Einsatzbereitschaft

Wir bieten:

  • einen sicheren , abwechslungsreichen Arbeitsplatz
  • weltweit werden Sie auf interessante Kollegen treffen, die moderne und teils unkonventionelle Teams bilden
  • eine attraktive Entlohnung
  • ein Büro mitten im Zentrum mit einer modernen Ausstattung
  • unser stetiges Wachstum bietet jedem unserer Mitarbeiter die Chance zur ständigen Weiterentwicklung

Sollten wir Ihr Interesse geweckt haben, dann senden Sie Ihre schriftliche Bewerbung mit den üblichen Unterlagen an die unten genannte Adresse. Wir freuen uns auf Ihre Bewerbung

ARTIGUM GmbH

[најави се за да го видиш е-маилот] und [најави се за да го видиш е-маилот]

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »