Промовирани огласи »

Барате работа? На 12. и 13. јуни сите патишта за вработување водат кон Teleperformance

Ако добро го зборувате германскиот јазик и сте во потрага по нова работа со натпросечна плата и одлични бонуси не пропуштајте ја шансата и дојдете на Деновите на отворени врати на 12 и 13. јуни (среда и четврток) од 09:00 до 19:00 часот во просториите на Teleperformance.

Teleperformance продолжува со проширување на својот тим во Македонија и активно бара познавачи на германскиот јазик кои се заинтересирани за работа и кариера во една од најголемите глобални компании во телекомуникациската индустрија.

Овојпат, компанијата организира Денови на отворени врати во Скопје на 12. и 13. јуни (среда и четврток) од 09:00 до 19:00 часот во просториите на Teleperformance во бизнис центарот на Дајмонд на Бул. Јордан Мијалков бр. 41 (линк за локација: https://maps.app.goo.gl/yCkSoLdwsRkgZYB67).

На овој настан, секој што добро го зборува германскиот јазик може да дојде и одблиску да се запознае со компанијата, а регрутерите уште веднаш ќе ги информираат за вработување оние кандидати чиешто ниво на познавање на германскиот јазик е доволно за извршување на работната позиција.

На овие кандидати веднаш ќе им биде понудено работно место, а доколку ја прифатат работата, ќе добијат и од 500 до 1.000 евра бонус за добредојде.

Што нуди Teleperformance?

Натпросечни плати и бонуси - компанијата нуди конкурентни плати и бонуси за своите вработени кои се над просекот во индустријата.

Можности за кариера – Teleperformance нуди безброј можности за кариера и напредување во локални и меѓународни рамки.

Платена обука од прв ден – сите кандидати имаат договор за вработување и платена обука од првиот ден.

Германски стандарди за работа – одлична работна атмосфера во ултра модерни канцеларии во срцето на Скопје.

Не сте од Скопје?

За кандидатите надвор од Скопје, Teleperformance нуди и можност за работа од дома, од кое било место во Македонија. Ако зборувате германски јазик, се што треба да направите е да аплицирате на www.TPSkopje.com.

Teleperformance е најголемата глобална компанија за кориснички услуги која нуди извонредни можности за кариера. Компанијата брои повеќе од 500.000 колеги во 100 земји ширум светот со над 40 години традиција. Teleperformance котира на Euronext берзата во Париз, дел е од Global Compact иницијативата на ОН и е сертифициран од Great Place to Work®.

Промовирани огласи »

KARIERA.mk oвој викенд заедно со East Gate Mall го изреализирa одличниот настан КАРИЕРА DAYS!

Одлична дружба која траеше 3 денови во East Gate Mall, каде повеќе од 25 компании земаа учество и ги преставија своите компании.

Меѓу нив се најдоа: Kariera.mk, Kemet, Serafimov Group, Ecomwise, Нептун, Lidl, Teleperformance, Inditex, Sport Vision, Витанова, Safe Life, Фероинвест / Брако, Lear, HiTech Assembly Centar, EVN, Makstil, Marriott, Croatia Osiguruvanje, Sport Life, Kam, Ad  Value, Servis Makedonija, Zito Marketi, Evrotip/ Gold Slot, Admiral, Fashion Group.

Исто така на штандот на KARIERA.mk имавте можност да се запознаете со нашиот продукт MojaKARIERA која нуди многу поволности доколку сакате побрзо вработување.

Забавниот дел се соостоеше КАРИЕРА ТРКАЛО НА СРЕЌАТА каде секое поле беше добитно, а за најсреќните имаше и специјална награда! КАРИЕРА кафето секако беше дел од нашиот штанд каде љубопитните минувачи освен добиените информации и бенефиции за вработување можеа да се послжат со кафе и КАРИЕРА чоколатца.

Во иднина се гледаме во поголем број, со повеќе активности и многу повеќе компании каде би можеле да станете дел од нивните тимови во иднина!

Промовирани огласи »

Патниот правец Елбасан – граничен премин Ќафасан, кај Струга, кој е  дел од Коридорот VIII, веќе е отворен за сообраќај на возила,  по две ленти, објави албанскиот премиер Еди Рама денеска на социјалните мрежи споделувајќи видеозапис.

Дел од патниот правец  Елбасан-Кафасан,  дел од Коридорот VIII, веќе е пуштен во употреба за сообраќај, на кој е поставена и потребната патна сигнализација, напиша Рама.

Овој патен правец радикално ќе ги скрати растојанијата и ќе се претвори во меѓуградски пат со четири ленти, како дел од коридорот 8, веќе вклучен во европската мрежа.

Патот Елбасан-Кафасан е од категоријата Б, со четири ленти,  по две од секоја страна, со разделници и сите параметри на патот, и со минимална брзина на движење од 110 километри на час.

Ако до сега за минување на патот од Ќафасан до Елбасан (50 км) беа потребни 1 час и 30 минути, оваа оддалеченост  ќе се минува за само 35 минути.

Изграден пред повеќе од две децении единствените инвестиции беа во неговото одржување. Проширувањето на патот ќе ги намали сообраќајните незгоди и честите блокади, го олеснува сообраќајот и го скратува времето на патување, како во правец кон Македонија, така и во правец кон Корча, со зголемување на максималната дозволена брзина, велат од државната агенција за патишта.

Почна да се гради во декември 2022 а целосно треба да заврши годинава.

Промовирани огласи »

Денес ви ги издвојуваме најпосетуваните работни позиции од реномирани компании на KARIERA.mk, се надеваме дека ќе го најдете вашето идеално работно место меѓу нив.

Цементарница УСЈЕ АД Скопје е основана во 1955 година недалеку од копот за лапор северозападно од Скопје. Цементарница УСЈЕ АД Скопје претставува извонреден пример на компанија со одржлив развој.

Моментално вработува:

EXECUTIVE ASSISTANT
COMMUNICATIONS & CSR OFFICER

УНИКА е присутна 20 години преку своите две друштва за осигурување – УНИКА АД Скопје и УНИКА ЛАЈФ АД Скопје, со што на нашите вработени им нудиме динамична работа со можност за професионален развој и надградба, како и одлични услови за работа во средина со професионален и амбициозен тим.

Моментално вработува:

РЕФЕРЕНТ ЗА ОБРАБОТКА НА ШТЕТИ
ПРОЦЕНИТЕЛ НА ШТЕТИ

Компанијата А1 Македонија е член на Групацијата А1 Телеком Австрија, водечки провајдер за комуникациски и дигитални решенија.

Моментално вработува:

АГЕНТ ВО КОНТАКТ ЦЕНТАР
FINANCE GENERALIST – CERTIFIED ACCOUNTANT (F/M/D) @ EUROTELESITES MACEDONIA
DATA ENGINEER (BI & DWH)
ПРОДАЖЕН АГЕНТ – СКОПЈЕ
MOBILE NETWORK INFRASTRUCTURE SPECIALIST (F/M/D) @ EUROTELESITES
SAP IT SPECIALIST

Групацијата Виндија опфаќа 14 компании, од кои 8 се со седиште во Хрватска и 6 во соседните земји. Вработува повеќе од 4.000 луѓе. Беспрекорниот квалитет на производите на Виндија е препознаен на бројни меѓународни саеми, што со гордост ја направи компанијата добитник на бројни награди.

Моментално вработува:

ВОЗАЧ ДИСТРИБУТЕР - Ц КАТЕГОРИЈА

МАКСТИЛ е регионален лидер во производството на топловалани дебели лимови.

Моментално вработува:

ЛЕАР
ЕЛЕКТРИЧАР
МАШИНСКИ ТЕХНИЧАР
ДИПЛОМИРАН ЕЛЕКТРО ИНЖЕНЕР - ЕНЕРГЕТСКА НАСОКА

Компанијата МТЕЛ, дел од групацијата на Телеком Србија, започнува со работа со добивањето лиценца во јули 2021 година како трет телекомуникациски оператор на територијата на РС Македонија.

Моментално вработува:

СЕЗОНСКИ АГЕНТИ ЗА ТЕРЕНСКА ПРОДАЖБА ВО МТЕЛ (РЕГИОН: ГЕВГЕЛИЈА)

Жито Маркети располага со над 70 маркети распространети низ цела територија на нашата држава.

Моментално вработува:

РАКОВОДИТЕЛ НА МАРКЕТ
ЗАМЕНИК РАКОВОДИТЕЛ НА МАРКЕТ
РАКОВОДИТЕЛ ВО МАГАЦИН
ПРОДАЖЕН ПЕРСОНАЛ – КИЧЕВО
ПЕРСОНАЛ ЗА ПРОДАЖБА ВО ВЕЛЕС
ПРОДАЖЕН ПЕРСОНАЛ ВО ПЕТРОВЕЦ
ПЕРСОНАЛ ЗА ПРОДАЖБА ВО АЕРОДРОМ/НОВО ЛИСИЧЕ
ПРОДАЖЕН ПЕРСОНАЛ ВО СКОПЈЕ (ЃОРЧЕ ПЕТРОВ)
ПРОДАЖЕН ПЕРСОНАЛ - ВЛАЕ

LUSH Macedonia - свежа рачноправена козметика.

Моментално вработува:

АСИСТЕНТ ЗА ПРОДАЖБА ВО EAST GATE MALL И CITY MALL

Кромберг и Шуберт се фокусира на развој и производство на комплексни системи за ожичување за автомобилската индустрија.

Моментално вработува:

ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ТЕСТ ТАБЛИ
ДОСТАВУВАЧ НА МАТЕРИЈАЛИ НА ПРОИЗВОДНА ЛИНИЈА
ПОВИК ЗА АПЛИЦИРАЊЕ ЗА СТИПЕНДИЈА
РАБОТНИК ВО ОДРЖУВАЊЕ ПРОИЗВОДНИ ТАБЛИ
ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА ТЕСТ ТАБЛИ
PAYROLL OFFICER
ОПЕРАТОР ВО ПРОИЗВОДСТВО – БИТОЛА
ОПЕРАТОР ВО ПРОИЗВОДСТВО - СКОПЈЕ

Се уште невработени?! Сите останати активни работни позиции можете да ги најдете ТУКА.

Повеќе вести...
барај огласи за вработување » барај останати огласи »