Промовирани огласи »

Младински културен центар – Битола како граѓанска организација која работи на полето на намалување на младинската невработеност, по четврт пат оваа година го организираше „Саемот на кариера“ во Битола, кој се одржа на 27 ноември (среда) 2019 година во Центарот за култура Битола.

Основната цел на настанот беше  информација, мотивација и едукација на преку 200 млади невработени лица од општина Битола и пошироко да аплицираат и да се вработат во брзорастечки компании, големи компании, мали и средни бизниси, иновативни бизниси и старт ап компании кои нудат слободни работни места.

Компаниите, на претходно подготвени штандови, понудија информации за слободни работни места, промотивен материјал и остварија директен контакт со посетителите на Саемот. 

KARIERA.mk им посочи на посетителите како да поднесат свое CV за слободните работни позиции или да договорат интервју за работа. Со тоа на многу млади и амбициозни луѓе им помага побрзо да дојдат до своето прво работно место. 

Промовирани огласи »

Сокотаб ДООЕЛ Битола, име зад кое стои долга историја, традиција, успешност, иновативност, бренд има потреба од ИТ СПЕЦИЈАЛИСТ: https://kariera.mk/job/2xUGIGwwDkO3J3fJqV8YKQ/it-specijalist

ДПСИ Кединг е во потрага по ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР - КОНСТРУКТИВНА НАСОКА: https://kariera.mk/job/1Wu0lpMoQkWCfe9n9j6P-g/gradezhen-inzhener-konstruktivna-nasoka

Eрак Груп е компанија со долгогодишно и меѓународно искуство во областа на транспорт, логистика, туризам и угостителство. Поради проширување на тимот има потреба од ВОЗАЧИ НА АВТОБУС ЗА ВНАТРЕШЕН И НАДВОРЕШЕН ТРАНСПОРТ - 3 ПОЗИЦИИ: https://kariera.mk/job/5hyLdGUwtUqxcy6jJZ1cgw/vozach-na-avtobus

Приватна агенција за вработување Мотиви, за потребите на свој клиент, приватна аптека од Реон Чаир, објавува оглас за ДИПЛОМИРАН ФАРМАЦЕВТ И ФАРМАЦЕВТСКИ ТЕХНИЧАР: https://kariera.mk/job/PNA9Zm1SbUWBFXUJXeqXpQ/diplomiran-farmacevt-i-farmacevtski-tehnichar

Tom Tailor го проширува својот тим со АСИСТЕНТ ВО ПРОДАЖБА: https://kariera.mk/job/-vlHD16wfkan2KGfFqkv6Q/asistent-vo-prodazhba

Дуна со отворени работни места за:

Цивитта МК има потреба од ANALYST: https://kariera.mk/job/_MRBP3EWQ0aGydvFKYs9tA/analyst

Промовирани огласи »

Управниот одбор на Балфин Групација, под посебно покровителство на претседателот Самир Мане и другите компании на Групацијата, денес одлучија да издвојат 1,2 милиони евра за жртвите од земјотресот во Албанија.

Покрај оваа распределена сума, компаниите на „Балфин груп“, како Спар, Нептун, Џамбо, итн., не само од Албанија, туку и од Косово, Македонија, Босна и други земји, беа блиску со жителите уште првиот ден, помагајќи им со потребните средства и храна. 

Од групата Балфин велат дека нејзината помош ќе продолжи секојдневно.

Промовирани огласи »

Black Friday акција во НЕПТУН од 27.11-02.12.2019г.! Пристигнаа најголемите попусти во годината со супер понуди, големи заштеди и до 60 рати! За време на оваа голема акција потрошувачите ќе може да уживаат во шопингот! Во НЕПТУН продавниците ширум Македонија и онлајн на www.NEPTUN.mk потрошувачите може да најдат одлични понуди и најголем избор на производи од сите категории. Со оваа акција во фокус се купувачите и целта e да заштедат повеќе со секоја купопродажба во НЕПТУН. Покрај големите заштеди на сите промо производи, членовите на широко познатата “Neptun haPPy” лојална програма добиваат и наградни поени кои подоцна може да ги користат за следна купопродажба.

Тие може да изберат од најголемиот избор на: телевизори, фрижидери, машини за перење, плотни, фурни, сушари, лаптопи и таблети, мобилни телефони, мали апарати за домаќинство и апарати за нега и убавина од брендовите: Beko, Samsung, LG, Huawei, Sony, Apple, Grundig, Elektrolux, Candy, Asus, Acer, Lenovo, Fuego, Bosch, Tefal, Rowenta и многу други.

Целокупната понуда за “Neptun - Black Friday”, може да се разгледа на https://www.neptun.mk/

Во октомври НЕПТУН ја отвори новата ПРЕМИУМ продавница во Карпош во „Скопје Сити Мол”. Новата продавница е најсовремен концепт на малопродажен објект кој на потрошувачите им овозможува ново ПРЕМИУМ купувачко искуство. Новиот ПРЕМИУМ концепт е содржаен со зони за сечиј вкус и потреби. Ве покануваме и вие да го искусите ПРЕМИУМ концептот на новата НЕПТУН продавница.

НЕПТУН најголемата малопродажна и дистрибутивна мрежа во Македонија на апарати за домаќинство, уреди за ладење и греење, телевизори, гејминг опрема, смартфони и ИТ уреди, е присутна 21 год. на македонскиот пазар преку 25 продажни салони во 21 град во Македонија и преку 80 големопродажни партнери. Со брендови во своето портфолио како Беко, LG, Samsung, Sony, Apple, Philips, Bosch, Asus, Huawei, Hitachi, Fuego и многу други, НЕПТУН е позициониран како апсолутен лидер на пазарот во државава.

Повеќе