Комерцијалист - продажба на рачен, електричен алат, бои и лакови и ХТЗ опрема

Плата од 30.000 ден. до 70.000 ден.

 • Објавен пред 2 недели
 • Елен ГРУП
 • Активен до 12.04.2024
 • Позиција: Комерцијалист/Агент
 • Локација: Штип
 • Веб: elen.com.mk

Елен ГРУП Виница - Елте светот на алатите поради зголемен обем на работа има потреба од Комерцијалист за продажба на рачен и електричен алат,бои и лакови и ХТЗ опрема на територијата на Штип, Кочани, Велес, Свети Николе, Струмица, Гевгелија, Валандово,Берово, Делчево, Мак. Каменица, Пробиштип, Кратово и Крива Паланка

Предност ќе имаат кандидатите со реонско живеење од Штип, Струмица, и Велес.

Предност ќе имаат кандидатите со претходно работно искуство на иста или слична позиција. 

Почетна плата: 30.000 денари + Месечен бонус

Потребни квалификации:

 • Минимум завршено средно образование, високо образование ќе се смета за предност,
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност,
 • Претходно работно искуство во областа на градежништво, машинство, шрафовска роба и/или алати ќе се смета за предност,
 • Работно познавање од компјутери (MS Word, MS Excel),
 • Возачка дозвола  Б – категорија, (активен возач), минимум 3 години

Очекувани способности:

 • Одлични комуникациски и преговарачки вештини,
 • Мотивираност и желба за усовршување,
 • Насоченост кон резултати,
 • Секогаш ориентирани кон решавање на потребите на купувачите,
 • Способност за работа во тим
 • Желба за надоградување и учење нови вештини и знаења

Доколку ги поседувате горенаведените карактеристики и способности, аплицирајте за оваа позиција и бидете дел од нашиот успешен тим.

Вашата биографија (CV) доставете го на следнава е-меил адрeса  [најави се за да го видиш е-маилот]   со наслов „За оглас - Комерцијалист“, или јавете се на 078/328-706 Горан или 078 436 388 Игор.

Сакаш да те препорачаме кај компаниите?

барај огласи за вработување » барај останати огласи »